15 Kasım 2013 Cuma

BELLA PIERRE MİNERAL MAKYAJ Mineral makyaj özellikle 2000'li yıllarda çok popüler oldu. Özellikle cildi hassas olanlar tarafından tercih ediliyor. Bir yandan güzel görünmek isteyen öte yandan da cildine zarar vermek istemeyen kadınların tercihi mineral makyajdan yana oluyor. Talk, parfüm, yağ ve diğer kimyasallar gözenekleri tıkayıp sivilceye neden oluyor. Mineral ürünlerde ise bu tarz katkılar yok. Bu nedenle cilde zarar vermiyor. Türkiye'de satılan sınırlı mineral makyaj markalarından biri de Bella Pierre markası. Cevahirde bulunan standı ve online alışveriş sitesi ile satış yapıyor. Bella Pierre bir Amerikan kozmetik şirketi. Şaşırtıcı ama Türkiye'de fiyatları neredeyse yurt dışı fiyatları ile aynı.


BELLA PIERRE IVORY FONDÖTEN:
Bu markanın fondötenin 5'i bir arada olarak tanıtılıyor. Yani hem fondöten, hem kapatıcı, hem güneş koruyucu, hem de sabitleyici pudra. Fondötenin içerisinde SPF 15 var. Bu koruma kış için yeterli olacak seviyede. Ancak ya için yeterli olmayacaktır. Fondöten 9gr, Açık ve buğday tenler için toplam 6 renk tonu bulunuyor. Benimkinin rengi "Ivory" en açık rengin bir ton koyusu. Sarı alt tonlu bir renk. Benim kış rengim. Her ne kadar fotoğrafta belli olmasa da içerisinde hafif ışıltıları bulunuyor.


Cildinizde renk eşitsizliği dışında bir problem yoksa kapatıcılık için yeterli olacaktır. Ancak benimki gibi sivilce lekeleriniz varsa sadece fondöteni uygulamanız yeterli olmayacaktır. Öncesinde bir kapatıcı fırçası yardımıyla fondöteni kapatıcı gibi uygulayabilirsiniz. Daha sonra fondöteni tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fondöteni kapağına çok az döküp uygulamanız gerekiyor. Fazla dökerseniz hem maske gibi durur hem de iyi bir sonuç alamazsınız. Kapağa az az döküp uygulamanız gerekir.Benim karma bir cildim var. T bölgem yağlı. Bu ürünü uyguladığımda özellikle alnım 2-3 saat sonra parlamaya  başlıyor. Özellikle de fondötenin içerisinde ışıltılar olduğu için cildim disko topu gibi oluyor. Fondötenin yağlı ciltlere uygun olduğunu düşünmüyorum bu nedenle ancak altına matlaştırıcı bir baz kullandığınızda sonuç farklı olabilir belki. Kalıcılığı ise orta seviyede. makyaj bazı kulanıldığında farklı olacaktır. Bella Pierre'nin kendi bazı var ancak oldukça pahalı.Fondöteni 9 gr olduğu için uzunca bir süre kullanabilirsiniz. Kuru ve normal ciltler için ve baz kullanmaları kaydıyla yağlı cildi olanlara tavsiye ederim. İyi bir uygulama yapmanız halinde ciltte doğal duruyor.

Bu arada fondöteni uygulamak için Bella Pierre'nin en üstteki resimdeki fırçasını aldım. Gerçek kıllardan oluşuyor ancak hiç memnun kalmadım. Hiç güzel uygulama yapmıyor. Fiyatı da 5O TL, sakın almayın paranızı çöpe atmış olursunuz. O'nun yerine bare minerals'ın full flawless face fırçasını kullanıyorum. Siz herhangi bir mineral pudra fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

 
BELLA PIERRE STARSHINE BRONZLAŞTIRICI:


Resimdeki de Bella Pierre'nin Starshine bronzlaştırıcısı. Adı gibi oldukça parlak. Kavanozu da 9 gr olduğu için bitmek bilmiyor. Çok az kullanmanız yeterli olacaktır. Bu bronzlaştırıcının içerisinde sarı simleri fazla yoğun olduğundan kışın günlük makyajımda kullanmıyorum. Yazın bronzlaşmış tene çok güzel bir ışıltı veriyor. Aşağıdaki fotoğrafta elime uyguladığım hali var. Ancak ışıktan pek belli olmamış, normalde daha da ışıltılı. Yazın abiye elbise giydiğimde dekolteme uyguluyorum özellikle de akşamları çok güzel oluyor. Bol bol kullansanız da ürün bitmek bilmiyor.


,
Bella pierre'nin yurtdışında kompakt olan fondötenleri de çıktı. Ancak Türkiye'de henüz satışını yapmıyorlar. Bu markanın ürünlerini kullanmak isteyenler www.bellapierrewww.bellapierre.com.tr adresinden sipariş verebilir ya da cevahir alışveriş mağazasında Guess mağazasının önündeki standından satın alabilirsiniz. Fondöteni 80 TL, Bronzlaştırıcısı 45 TL

Ben bu fondöteni yazın cildim daha çabuk yağlandığından yazın kullanmıyorum. Kışın altına bare minerals'ın prime time bazını sürdükten sonra kullanıyorum.
Mineral makyaj nedir ve mineral makyajın içeriği ile ilgili  detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buraya, everyday minerals allıklarla ilgili yorumlarımı görmek istiyorsanız lütfen  buraya tıklayın.
Yorum Gönder