25 Kasım 2013 Pazartesi

BOBBI BROWN KAŞ MASKARASI
Amerikalı ünlü makyöz Bobbi Brown'un mağazaları yaz başından beri artık Türkiye'de. Yalnız sanırım sadece İstanbul'da mağazaları var. Kendi mağazasından önce Boyner'lerde standı vardı. İstanbul dışında yaşayanlar Boyner'lerde bu ürünü bulabilirler sanırım.

 +Bobbi Brown  markası Türkiye'de Mac'in de distribütörü olan Elca Kozmetik şemsiyesi altında. Bobbi Brown Amerika'da ünlülerin makyözü olan bir bayan. Hatta Mehmet Öz'ün Amerika'daki programı "The Doktor Oz Show"a da katılmıştı. Kaşlarla ilgili bilgi vermişti. Kaşlarınıza hiçbir zaman kalem uygulamayın; ya mat toz far ya da kaş maskarası uygulayın demişti. 

Geçen gün Palladium'a gittiğimde şöyle bir Bobbi Brown mağazasını dolanayım dedim. Daha önce bu markadan hiçbir ürün almamıştım. Bende en kolayına kaçıp allık bakayım dedim. Daha sonra mağaza çalışanı bu kaş maskarasını bende denemek istediğini söyledi. Mağaza çalışanı arkadaş, kaşlarıma ürünü sürdükten sonra aynaya baktığımda resmen bu maskaraya aşık oldum. Aslında kaşlarım için ne zamandır böyle bir ürün arıyordum. Ama kaş maskarası hiç aklımda yoktu. Kaşlarım da duruşuna ve rengine bayıldım. Daha önce doğal kaş rengimle bu kadar bütünlük sağlayan bir renk görmemiştim. Neyse sonra bu kaş maskarasıyla kendimi kasada buluverdim.   

Bu ürünün adı "Natural Brow Shaper". Rengi de "Mahogany". Renk olarak mükemmel. Daha önce toz kaş farı ve kalemi kullandım. Kalemler zaten seyrek olan kaşlarımı iyice döktü. Toz kaş farlarının da rengini bir türlü tutturamadım. Kaşlarım ya simsiyah ya da kızılımsı gibi garip bir renk oluyordu. Bu da çirkin ve yapay bir görüntü oluşturuyordu. Haliyle kalem ve farı kaş diplerine uygulamak gerektiği için biraz fazla kaçırsam kaşlarım çok kalın ve yapay duruyordu. Yüzüm sadece kaştan ibaretmiş gibi oluyordu. Bende bu görüntüden nefret ederim. Ama bu ürün tam aradığım özellikte hem kaşlarımı doğal renginde belirginleştiriyor hem de yapay durmuyor. Kaşta dövme yaptırmış gibi koyu duran ürünleri sevmiyorum. 

  
Maskaranın ucu inceden kalına doğru gidiyor. Fırçası küçük. Fırçanın yapısı uygulamada inanılmaz kolaylık sağlıyor. Aynaya bakmadan bile uygulayabilirsiniz. Ürün sadece kaşı renklendirmiyor aynı zamanda kaşlarınızı sabitliyor. Ama bu sabitlemeyi kazık gibi yapma olarak düşünmeyin. Kaşlarınızı kazık gibi hissettirmiyor. Çok doğal bir sabitleme diyebilirim. Aslında seyrek olan kaşlarım için hep böyle bir ürün arıyordum tesadüf ki mağaza çalışanı da bu ürünü bana önerdi. Gerçekten de çok güzel bir ürün.Farklı kaş renkleri için farklı renkleri mevcut. Renkler doğal kaş rengiyle uyumlu. Hatta ben ilk defa doğal kaş rengiyle bu kadar uyumlu renkleri Bobbi Brown'un bu maskarasında gördüm diyebilirim. Maskarayı kaşlarınıza dokundurarak uyguluyorsunuz. Far ya da kalem gibi kaş diplerinizi boyamadığınız için dövme kaş gibi yapay durmuyor.  Aşağıda uygulama öncesi ve sonrası resimlerini göreceksiniz. 
I

                                                              ÖNCE   (Kaşlarımın doğal hali)                                                                               

                                                                           SONRA 
                                                 (Natural Brown Shaper uyguladıktan sonra)

Soldaki fotoğrafta uygulama öncesi kaşlarımın doğal halini görebilirsiniz. Kaşımın özellikle burnuma yakın kısmında seyrelmeleri görebilirsiniz. Kaşımın başlangıcından sonuna kadar olan seyreklikler fotoğrafta gözüküyor. Sağ taraftaki resimde Bobbi Brown Natural Brow Shaper uygulanmış hali var. Görüyorsunuz ki  hem kaşlarımı doldurdu hem de yumuşak biçimde sabitledi. Ama görünüş olarak inanılmaz doğal duruyor, sanki kendi kaşlarım böyleymiş gibi. Özellikle burnuma yakın olan kısıma dikkat ederseniz farkı açıkça göreceksiniz. 

Bu ürün artık benim vazgeçilmezlerim arasında. Hafta sonları makyaj yapmadığım zamanlarda bile uyguluyorum. Gözleri daha belirginleştiriyor. Kaşında seyrelme problemi olanlara kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün. Bu ürün 4.2 ml ve kullanım süresi açıldığı tarihten itibaren 6 ay. Bobbi Brown mağazalarından 65 TL'ye alabilirsiniz.  

 NOT: Mağaza çalışanı önceden randevu aldığınız taktirde mağazada ücretsiz makyaj uygulama dersi verdiklerini söyledi. Örneğin bir gözünüze onlar uygulama yapıyormuş diğer gözünüze de siz. Size uygulama hakkında bilgiler veriyorlarmış. Bence bu da çok güzel bir hizmet. Ben çalıştığım için böyle bir şeye vaktim yok. Ancak çalışmayan bayanlar için çok iyi bir fırsat olabilir diye düşünüyorum.


Hiç yorum yok: