13 Kasım 2013 Çarşamba

CLARISONIC MIA 2

20'li yaşların sonlarında olmama rağmen ne yazık ki hala cildimde sivilce problemi var. Ara ara yüzümde sivilce çıkar. Sivilceden çok geçmeyen sivilce izlerinden muzdaribim. Yabancı bloglardan ve youtube kanallarında +Clarisonic in methini çok duymuş ancak Türkiye'de olmamasına çok üzülüyordum. Neyse ki sonunda Sephora'lara Mia 2 modeli gelmiş. +Sephora Türkiye 'daki cilt uzmanı ürünü Türkiye'ye Loreal grubunun getirdiğini söyledi. 

 
Palladium Sephora'ya gittiğimde Sephora'ya da uğradım. Sephora'da bu ürün için 3 farklı stand kurmuşlar.Cihaz özel olarak geliştirilmiş Sonic titreşimler ile cildi temizliyor. Bu nedenle de normal kendi elinizle temizlemenize farkla 6 kat daha iyi temizliyormuş. Siz sadece ürünü cildinizde gezdiriyorsunuz. Bastırmanıza gerek yok.Amerika'da çok farklı renkleri olmasına rağmen Türkiye'ye sadece beyazını getirmişler.Ayrıca kutusunu saklamak kaydıyla 2 yıl garantisi varmış.Kutunun içerisinde fırçasıyla birlikte, seyahat kabı, şarj aleti bir de Clarisonic'in kendi yüz yıkama jeli var.

 Ürün her türlü ıslak kullanıma uygun. Duşta bile kullanabiliyorsunuz. Cihazın şarjı manyetik, şarj aletinin başlığını cihazın alt kısma dokunduruyorsunuz öyle şarj oluyor. Yani elektrikle temas edecek açıkta bir yeri yok. İlk kullanımdan önce 48 saat şarj etmeniz gerekiyor. Ama şarjı çok uzun süre dayanıyormuş.
 Kutunun içerisinde hassas ciltler için olan başlığı çıkıyor. 3 ayda bir başlığını değiştirmek gerekiyormuş. Farklı cilt tiplerine uygun farklı başlıkları var. Yüz yıkama jelini isterseniz direk fırçanın üzerine isterseniz de yüzünüze uygulayıp kullanabilirsiniz. Ben direk fırçaya uygulamayı tercih ediyorum.
 Cihaz iki farklı hızda çalışıyor. En üstteki düğme hızlı ayarı. Alttaki düğmeye bastığınızda ise normal hızda çalışmaya başlıyor. Bu düğme normal hızda çalışıyor. Ben normal hızda kullanıyorum yeterli oluyor.

Cihazın yüze uygulama şekli ise şöyle;  İlk 20 saniye ağız ve burun çevrenize uyguluyorsunuz. Sonra cihaz bir titreşim uyarısı veriyor. Daha sonra alın bölgenizi 20 saniye yapıyorsunuz. Yine bir uyarı veriyor. Bu sefer yanak bölgenize 10 saniye yapıyorsunuz, uyarı geldikten sonra diğer yanağınıza geçip 10 saniyede oraya uyguluyorsunuz.
Yani toplam 1 dakikada bütün yüzünüzü temizlemiş oluyorsunuz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yüzünüze uygulamanız tavsiye ediliyor. Sabah ve akşam toplamda 2 dakika olmak üzere cildinizi derinlemesine temizlemiş oluyorsunuz. Yabancı kanallarda düzenli kullanımda özellikle sivilce problemine çok ii geldiğini okudum. Bu konuda çok olumlu yorumlar var.

 Fotoğrafta gördüğünüz gibi fırça başlığı bu şekilde çıkıyor.
 Bu resimdeki seyahat için olan kabı.


Bu da cihazla verilen 30 ml yüz yıkama jeli.
 u
Ben cihazı 2 gündür kullanıyorum. Henüz kesin değerlendirme yapmak için çok erken zira uzun süre düzenli kullanılması gerekiyor. Ancak ilk izlenimlerimi paylaşmak gerekirse; cildi gerçekten de çok iyi temizliyor. Yüzümü +clarisonic mia 2 ile yıkadığımda gözeneklerimin açıldığını hissediyorum gerçekten. Özellikle makyajı temizlemek için çok iyi. Gözeneklerinizi açtığından, temizleme sonrasında uyguladığınız nemlendirici ve diğer bakım ürünleri cilde çok daha iyi nüfus ediyor. Fiyatına gelecek olursak Amerika'daki fiyatı ile neredeyse aynı 380 TL. Sadece Sephora'larda satılıyor ancak her Sephora mağazasında satılmıyor. Ancak sipariş ederseniz getiriyorlar.  Benim Sephora Black kartım olduğu için %10 indirim yaptılar.

Hiç yorum yok: