17 Kasım 2013 Pazar

EVERYDAY MINERALS ALLIKLAR

Mineral makyaj konusunda diğer önemli bir marka +everyday minerals. Yalnız bu markayı diğer mineral makyaj markalarından ayıran fiyatının diğerlerine göre fiyatının oldukça ucuz oluşu. Ancak bu ürün de ne yazık ki diğer markalar gibi Türkiye'de daha pahalı satılıyor. Ancak içerik olarak doğal; talk, paraben, silikon vs. kimyasal ve cilde zararlı maddeler ihtiva etmiyor.


 Bu markanın en popüler ürünlerinden biri allıkları. Bende fondöteninden ziyade allıklarını denemek istedim. Bunlar deneme boyları her biri 1.7 gr. Üç farklı rengini aldım; Sprung, Snooze Bar, Rhapsody in Peach
 Allığın pigmentasyonu çok iyi. Çok azıcık bile kullanmanız yeterli oluyor. 1.7 gr bile en az iki yıl gider.
Kapağa çok azıcık döküp, +Sephora Türkiye açılı allık fırçası ile uyguluyorum.
 İlk baştaki kahvemsi olan renk Snooze Bar içerisinde sarı ışıltılar var. Renk olarak çok doğal duruyor. Yanaklarınıza hafif ışıltı veriyor. Ortadaki şeftali tonlarında Rhapsody in Peach içerisinde tine sarı ışıltılar var. Pigementasyonu inanılmaz iyi. Çok dikkatli kullanmanız gerekir yoksa yanaklarınız şeftali gibi olur.En alttaki Sprung, bu mat bir renk, mavi alt tonlu koyu bir pembe. Bunu da kesinlikle çok dikkatli kullanmanız gerekir.                                      Gördüğünüz gibi ışıltılı olanlar kesinlikle kendilerini belli ediyor.Fiyatına ve çok bereketli oluşuna bakılırsa fiyat olarak oldukça iyiler. Özellikle de cilde zararlı bir madde içermedikleri dikkate alınırsa. Everyday minerals ürünlerini www.emturkiye.com adresinden alabilirsiniz ancak burada şöyle bir sıkıntı var; internet sitesinde baktığınız ürünlerin genellikle stokları tükenmiş oluyor. Sonra size telefonla dönüş yapıyorlar. Ayrıca ara sıra markafoni, trendyol, limango gibi sitelerde satılıyor. Ancak buralarda ürünü çok pahalı satıyorlar. Amerika'da ürünlerin deneme boylarını ücretsiz gönderdikleri düşünülürse çok da para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
Toz allık bana göre değil, her yere dağılıyor diyorsanız eczanelerde satılan diğer bir mineral makyaj markası olan Physicians Formula allıklarla ilgili yazıma bakmak isterseniz buraya tıklayın.

Hiç yorum yok: