8 Kasım 2013 Cuma

EN İYİ İKİ ŞAMPUAN

Saçlarımı yıllardır uzun kullandığım için şampuan seçimi benim için çok önemli olmuştur. Sürekli yeni şampuanlar denedim. Neredeyse bir kere aldığım bir şampuanı bir daha hiç almadın. Neyse sonunda daha az kimyasal ürün içeren şampuanlara yöneldim. Zira her gün duş alan biri olarak saçlarım ne kadar az kimyasala maruz kalırsa o kadar daha sağlıklı olur diye düşündüm. +Gratis ve +Watsons da satılan Giovanni gibi sülfat içermeyen şampuanları denedim. Ancak ne yazık ki sonuç hayal kırıklığı :( Zira bu şampuanlarla saçlarımı yıkadıktan sonra saçlarım kazık gibi oluyordu. Taramakta çok zorlaşmıştı. En nihayetinde bu tarz şampuanlardan vazgeçtim. İnternetten piyasadaki tüm şampuanları araştırdım ve nihayetinde aşağıdaki şampuanları buldum.


Kiehls'ın amino acid şampuanı Amerika'da en çok satılan ürünlerindenmiş. İçerisinde amino asid var. Paraben ve silikon yok. Bu kısmı şampuanın en çok hoşuma giden kısmı oldu. +Kiehl's Since 1851  mağazasından 500 ml'nı 70 TL ye aldım. Fiyatı gerçekten de pahalı. Ama şampuan gerçekten çok güzel. İlk olarak inanılmaz güzel hindistan cevizi kokuyor. İçerisinde hindistan cevizi yağı içeriyor. Normalde saçlarım çabuk yağlanır ama bu şampuan yağlanma sorunumu da kontrol altına aldı. Saçlarım çok hacimli görünüyor. Ki en çok hoşuma giden kısmı bu. Zira sönük saçlardan nefret ederim. Saçlarım inanılmaz sağlıklı ve parlak gözüküyor. Kuaförler bile saçlarıma iltifat ediyor. Ancak neredeyse her gün saçlarımı yıkadığım için haliyle şampuan çabuk bitiyor. Malum fiyatı da pahalı olduğu için bir daha bu şampuanı üzülerek de olsa alamayacağım. 

Alternatif olarak daha uygun fiyatlı bir şampuan bakıyordum. +Yves Rocher Türkiye  den bir kampanya kartı gelmişti. Belli ürünleri alınca bu şampuanın da içerisinde olduğu bazı ürünleri hediye ediyorlardı. Neyse bende mağazaya gidip bu şampuanı aldım.Bu "onarıcı" etkili olan çeşidi. Bu şampuan da paraben, silikon ve renklendirici içermiyor. Ancak bu şampuanın belirli, baskın bir kokusu yok. Bu şampuandan da şaşırtıcı derecede memnun kaldım. Zira fiyatının ucuz oluşu nedeniyle bazı şüphelerim vardı. 300 ml 16,90 TL. 

Ama bu şampuan da çok iyi gerçekten. Üstelik saçlarımı da yumuşacık yapıyor. Böylelikle hem fiyat olarak hem de içerik olarak beni nihayetinde memnun eden bir şampuan bulmuş oldum. Bundan sonra diğer çeşitlerini de denemek kaydıyla Yves Rocher'in bu şampuanını kullanacağım. Her iki şampuan da sülfat içeriyor. Böylelikle şunu anlamış olduk ki sülfat içermeyen şampuanlar saçlarımı kazık gibi semsert ve mat yapıyor. 

Benim gibi şikayetleri olanlara bu iki şampuanı bütçenize uygunluğuna göre kesinlikle tavsiye ederim.Ne yazık ki bu şampuanın saç kremi yokmuş. Bende en üstteki resimde gördüğünüz Frizz-Ease'in düzleştirici etkili saç kremini kullanıyorum. İleride kansere neden olabilecek paraben içeren pahalı şampuanlar kullanmak yerine bu tarz şampuanları kullanmak çok daha iyi.

Saçı kırmadan, saçtaki düğümleri çözen tarak alternatiflerini ve bu taraklarla ilgili yorumlarımı görmek için buraya tıklayın.
Yorum Gönder