24 Kasım 2013 Pazar

MURAD MAKYAJ BAZI - MURAD SKIN PERFECTING PRIMER

+Murad Skincare markasının, patentli "Hybrids" serisi ürünlerinden olan Primer'ın "blemish and shine control" çeşidini aldım. İçerisinde%0.5 oranında salistik asit var. Salistik asit sivilcelerin ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkili. Ayrıca içerisinde Probiotik Complex var. Bu da zararlı bakterilere karşı cildi koruyor. Pore Factor 5 ile de gözeneklerinin görünümünü küçülterek yağlanmanın önüne geçtiği iddia ediliyor. Ürünün içerisindeki renk adaptasyon teknolojisi primer'ın cilt rengine adapte olmasını sağlıyor.

 Resimde gördüğünüz üzere siyah renkte. 30 ml'lık. Kullanım süresi açıldığı tarihten itibaren 24 ay. Yani oldukça uzun ömürlü. Ürün non-comodogenic yani akneye neden olmaz.
 Üzerinde hijyenik açıdan ve kullanım açısından kolaylık sağlayan pompası var.
 Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere fondöten gibi renkli bir primer. Rengi oldukça koyu duruyor. Ancak cildinize uyguladığınızda cilt renginize adapte oluyor. Smashbox ve diğer birçok primer gibi Silikonlu değil. Ben en çok bu özelliğini beğendim. Çünkü silikonun yüzde bıraktığı hissi sevmiyorum. Ayrıca silikon, bazı ciltlerde sivilceye neden olabiliyor. Bu makyaj bazının içerisinde silikon olmadığı için kırışıklıkları doldurma gibi bir özelliği yok. Diğer makyaj bazlarından biraz farklı.

 Yukarıdaki fotoğrafta ürünün elime tam yedirmeden uyguladığım hali görülüyor. Kendiliğinden ışıltılı gibi. Aşağıdaki resimde elime iyice yedirdiğim hali var. Gördüğünüz gibi o koyu fondöten gibi duran ürün cildime nüfuz ederek cildimle aynı renk oldu.
Bu ürün yalnızca bir makyaj bazı değil aynı anda tedavi edici özelliği var. Yağlanma konusunda çok ta etkili olduğunu söyleyemem. Fondötenin altına uyguladıktan 3-4 saat sonra yağlanma başlıyor. Makyajın kalıcılığı konusunda da çok fazla etkili değil ne yazık ki.

Ben bu makyaj bazını özellikle sıvı fondötenlerimle birlikte kullanmayı tercih ediyorum. Çünkü sıvı fondötenler cildimde sivilcelenmeye neden olabiliyor bazen. Bu primer'ın tedavi edici özelliği diğer hiçbir markanın ürünün de olmaması sebebiyle en birinci tercih sebebim. Ancak sadece makyaj bazı olarak çok popüler bir ürün değil. Sadece makyaj bazı olarak tercih edenlere pek uygun bir ürün değil bence . Bu primer'ın farklı 2 çeşidi var. En popüler olanı normal ve kuru ciltler için olan "Dewy Finish", diğeri de yağlı ciltler için olan "Matte Finish".  İzlediğim bir video da Amerikalı ünlü bir Makyöz ün özellikle Dewy Finish Primer'ı çok beğendiğini belirtmişti. Müşterileri üzerinde en çok uyguladığı makyaj bazıymış.

Bu primer Murad ürünleri satan her yerde var. Fiyatı 85 TL civarı.

Hiç yorum yok: