25 Kasım 2013 Pazartesi

PHYSICIANS FORMULA HAPPY BOOSTER ALLIK

 Physicians Formula markasını çok seviyorum. Her ne kadar Türkiye'de eczanelerde satılan bir marka olsa da aslında Amerika'da bir "drugstore" ürünü. Physicians Formula markası Amerika'da genellikle 1 alana 1 bedava gibi kampanyalarla sık sık gündeme geliyor. Ama ne yazık ki Türkiye'de oldukça pahalıya satılıyor. Bu markanın Türkiye distribütörü +Medko Kozmetik . Her ne kadar tamamen organik diye satılsa da aslında tamamen organik değil. Her ürün farklı içeriğe sahip. Ama genel olarak tüm ürünleri diğer markalara göre içerik olarak daha doğal, daha az kimyasal barındırıyor. 

Markanın Happy Booster serisi ürünü allıklarından bahsedeceğim bugün. Allık içerisinde farklı tonlarda küçük şirin kalpler var. Bunlar yanaklarınızda hoş bir renk karışımı yaratıyor. İçerisinde ayrıca ışık yansıtan inciler var. Bu da yanaklarınıza hoş bir ışıltı veriyor. Fotoğraflarda çıkmamış ama allığın içerisinde küçük ışıltılar var.

Bu allıkların en güzel yanları ise ; hipoalerjenik, sivilceye neden olmayan, parabensiz ve dermatolog onaylı olmaları. 

Parabensiz ürünlere neden bu kadar önem verdiğim konusuna gelince; Paraben ürünlerin raf ömrünü uzatan bir kimyasal madde. Bir makalede okumuştum. Fareler üzerinde yapılan bir deneyde parabene maruz kalan farelerde cilt kanseri ve bazı diğer kanser türleri gözlenmiş. Ancak insanlardaki etkisine dair henüz kanıtlanmış bir deney yok.


                                 

Gerçekten de hayatımda gördüğüm en güzel allıklar. Ben iki farklı rengini aldım. Yukarıdaki resimde soldaki "Natural" sağdaki ise "pink". Toplam 4 farklı rengi var. Allığın olduğu kapağı kaldırınca altınca aynası ve küçük fırçası var. Her ne kadar fırçası görünüş olarak çok güzel olsa da kullanım için çok kötü. Ben bu fırçaları allık için değil de yanaklarıma highlighter uygulamak için kullanıyorum. Zira ince olduğu için yanak üstlerinde highlighter uygulaması için çok güzel sonuç veriyor. Öte yandan allık için mecbur kalırsanız kullanabilirsiniz.  

         
Üstteki resimdeki "Natural" rengi. Şeftali, bej ve pembe tonlarının bir karışımı. Adı üstünde yanaklara doğal bir ışıltı veriyor. İçerisinde farklı açık ve koyu tonlarda kalpler var. Yanaklarınız tek bir renk olmuyor. Resimde çıkmamış ama içerisinde çok güzel ışıltılar var. Yani mat değil, öte yandan simli de değil.


          

Buradaki rengi de Pink. Açık ve koyu pembe tonlarından oluşuyor. Bu da yine hafif ışıltılı. Çok tatlı bir pembe.

Allıklar 7gr. Ben bu allıkları uygulamak için +Sephora Türkiye 40 numara açılı allık fırçasını kullanıyorum. Eczaneden tanesini 45 TL'ye almıştım. Aynı zamanda www.dermoeczanem.com dan da sipariş verebilirsiniz. Ben bu siteden yaptığım alışverişten çok memnun kalmıştım. Ne yazık ki her site güvenilir olmuyor. Bu arada çok hoş bir kokuya sahipler. En sevdiğim allıklarım diyebilirim.


Hiç yorum yok: