11 Kasım 2013 Pazartesi

PHYSICIANS FORMULA YOUTHFUL WEAR KAPATICIBugün çok sevdiğim bir marka olan +Physicians Formula'nın "Youtful Wear" kapatıcısı hakkında yorumlarımı sizlerle paylaşacağım. Aslında pek gözaltı kapatıcısı sevmem zira gözaltında kalıp gibi durup genel olarak çok sahte gözükürler. Ayrıca içerikleri itibariyle aslında kusurları kapatıyor gibi gözükseler de gözaltına zarar verirler. Neyse bir gün evimin oradaki eczaneye girdiğimde kasanın orada bu kapatıcıyı gördüm. İçerik olarak paraben, parfüm içermiyor, hassas gözlere uygun. İddiası ise göz çevresindeki çizgi, elastikiyet kaybı ve koyu halkaların yok edilerek gözleri 10 yaş daha genç göstermesi. Neyse ürün bana fazla iddialı geldi. Yine de alıp denemek istedim.


 Ürün iki taraflı, bir tarafı stick diğer tarafı aplikatörlü kapatıcı. Stick kısmı yapı olarak daha kalın ve yağlı. Stick kısmı ağırlıklı olarak pembe alt tonlu. Aplikatörlü tarafı yapı olarak daha ince ve sarı alt tonlu.

Önce stick tarafının daha sonra diğer tarafının uygulanması tavsiye ediliyor. Ne var ki iki kısmı üst üste sürünce çok kalın oluyor ve çok yapay bir görüntü oluşturuyor. Cildim yağlı olduğu için ben stick kısmını pek kullanmadım çünkü yapı olarak çok yağlı geldi bana. Yapı olarak da kalın olduğu için göz altındaki çizgileri belirginleştiriyor.  

 


Ben bu kapatıcının genellikle sarı olan kısmını kullandım. Ama nedense onu da pek sevemedim. Ayrıca çok çabuk bitti. En fazla 10-15 kez kullanmıştım geçen gün bir baktım bitmiş ya da kurumuş.


Elbetteki bu ürünü de cilt tipine bağlı olarak sevenler olabilir ama ben beğenmedim. Bir daha almam.
Bu arada ucunda roll-on aplikatör var. Kapatıcıyı yedirmek için ancak ben pek kullanmadım. Çok kullanışlı bir şey değil. Parmakla ya da fırçayla uygulamak daha iyi sonuç veriyor.

Yine de satın almak isteyenler olursa www.dermoeczanem.com ya da yetkili eczanelerden satın alabilirsiniz. Fiyatı 50-55 TL civarında.


Yorum Gönder