10 Kasım 2013 Pazar

SEPHORA IT NUDE FAR PALETİGeçen gün fondöten almak için gittiğim +Sephora  Maltepe Park'ta, kasadaki satış danışmanının ısrarları neticesinde bir anda şıklığına aldanıp bu paleti almış oldum. Bu paletin iki farklı çeşidi vardı. Benim aldığım "nude" olan; içerisinde toprak ve kahve tonları var. Diğer palette genel olarak gri tonları vardı. Dışı ise metalik griydi. +Sephora Türkiye de "Nude" olanın Urban Decay'in Naked paletlerine benzemesi sebebiyle daha çok sattığını söylediler. Ben Urban Decay'in Naked paletlerini almadım. Bu far paletindeki renkler de gerçekten çok güzel. Özellikle de kabı inanılmaz şık, portföy çanta gibi. Far paleti olduğu anlaşılmıyor bile :)Paletin içerisinde; 5'i mat ve 7'si parlak olmak üzere toplam 12 adet far, bir sephora büyük boy göz kalemi, bir de iki uçlu far fırçası var. Sephorada sadece fırça 29 TL'ymiş. Tabi paletin içerisinde bir de ayna bulunuyor.
Far paletinin içerisindeki fırça gerçekten de çok güzel. Normalden bu tür paletlerin içerisinden çıkan fırçalar çok kalitesiz olur ama bu fırça öyle değil. Fırçanın bir tarafı eyeliner diğer tarafı "karıştırma" için. Gerçekten çok güzel bir fırça. Far paletlerinden çıkan uyduruk fırçalardan değil. Sephora'nın orjinal fırçası. Bu fırçayı sıklıkla kullanıyorum. Vazgeçilmezlerim arasında.Göz kaleminin rengi mat kahve, adı ise "Marron Kahve". Zaten böyle kahverengi bir göz kalemine ihtiyacım vardı. Günlük kullanım için siyah kalemden daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Bu göz kalemi de orjinal boy. Ayrıca gözde akma ve bulaşma yapmıyor. Daha önce Sephora'nın göz kalemlerinden hiç kullanmamıştım ama bu öz kalemi gerçekten de kaliteliymiş. 

Şimdi gelelim farlara ve renklerine:
İlk sıradan başlamak gerekirse açıktan koyuya doğru renkler. Sol ilk baştaki açık vanilla rengi, sanırım bu palette en kalitesiz ve kötüsü. Pigmentasyonu çok kötü. Rengi bir türlü süremiyorsunuz, bir de parçacık parçacık oluyor. Resimde gördüğünüz üzere rengi sadece uygulayabildiğim simlerden ibaret. Ama diğer iki renk gerçekten çok güzel. Yumuşacıklar, Uygulamaları kolay. Renkleri de tam doğal tonlar.

İlk sıranın devamındaki renkler koyu kahveler. Baştaki ve sondaki kahve mat. Ortadaki ise sedefli. Üçünün de pigmentasyonu oldukça iyi. İlk kahve daha kırmızımsı, ikinci sedefli kahve ise bronz bir kahve, en sondaki ise siyaha yakın bir kahve tonu.


İkinci Sıraya geçecek olursak yine bizi açık tonlar karşılıyor. İlk renk mat bir "nude beyaz". Bu rengi kaş altınıza ya da göz kapağınıza, koyulukları kapatması için uygulayabilirsiniz. Diğer iki renk sedefli renkler, gerçekten de bunların renklerine bayılıyorum.


İkinci sıranın son kısmında ise açıktan koyuya iki mat ve bir sedefli renk var. Açık kahve olan mat rengi göz kapağı çukurunuza geçiş rengi olarak uygulayabilirsiniz. Ortadaki renk gri ve bronz karışımı harika bir renk. Çok orjinal bir renk olduğunu düşünüyorum. Sondaki siyahımsı kahve ise bir üst sıradaki kahverengi farla hemen hemen aynı renk. İkisini de bu palete koymak gereksiz olmuş. Birinin yerine daha açık bir renk koyulabilirdi bence.

Bu farları, far bazıyla kullanmanızı tavsiye ederim. Zira gün içerisinde topaklanma yapabiliyor. Her ne kadar Urban Decay Naked farlara eşit olduğu iddia edilse de bu farların pigmentasyonu ve kalıcılığı Urban Decay'in farları kadar iyi değil. Ama fiyatına göre oldukça başarılı sayılırlar. Bu far paletinin içime sinmeyen yanı ise Made in China olması. Bu kısmı gerçekten çok itici.

Yine de renk açısından günlük kullanım için ideal bir palet. Hem işe hem de okula çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Fiyatı 79.99-TL

Hiç yorum yok: