27 Kasım 2013 Çarşamba

TAKI SAKLAMA ÖNERİLERİ

Bu yazımda aslında çok önemli olduğunu düşündüğüm ancak çoğu insanın önem vermediği bir konuya; Takı-Aksesuar saklama çözümlerine değinmek istiyorum. Benim çok fazla takım yoktur ancak küpeler her zaman için benim vazgeçilmezlerim olmuştur. Günlük hayatımda da çok fazla küpe kullanırım. Neredeyse küpesiz dışarı çıkmam diyebilirim. Ancak küpelerimi saklama konusunda ciddi sıkıntı çekşiyordum. Küpenin bir eşini bulup diğerini bulabilmek için takı kutularının içerisinde dakikalar harcamam gerekiyordu. Genelde küpenin bir eşini bulur diğerini bulmaya vaktim kalmaz. Elime ilk geçen küpeyi takar, çıkardım.

Yüzüklerimi ve küperimi  küçük kutularda muhafaza eder ancak bunların birbirlerine girmesine engel olmazdım. En nihayetinde internette sıkı bir takı saklama kutusu araştırmasına girdim. Ne yazık ki çok da fazla bir alternatif göremedim. En nihayetinde www.muji.com.tr adresindeki saklama kutuları içerisinde aşağıdaki resimde gördüğünüz bölmeli, akrilik takı kutusuyla karşılaştım. Yıllardır aradığım takı kutusunu bulmuştum en sonunda :) Hemen internetten sipariş verdim. 2-3 gün sonra elime ulaştı. fiyatı ilk başta pahalı gelmişti ama ürün elime ulaşıp takıları yerleştirdiğimde inanılmaz mutlu oldum :) 

Bu takı kutusunun içerisinde tam 4 büyük, 12 küçük şeffaf bölmesi var. Zaten kendisi de şeffaf olduğu için hangi bölmede hangi küpeniz yüzüğünüz, broşunuz var çok rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu takı kutusu benim için tam bir hayat kurtarıcı oldu diyebilirim. Ayrıca çok da şık görünüyor. Ben büyük bölmelere yüzüklerimi, broşlarımı ve büyük küpelerimi yerleştirdim. Diğer küçük bölmelerde ise küçük küpelerim ve zincirli kolyelerim var.  


Artık sabahları işe giderken bu kıyafetimle uyumlu hangi küpem, yüzüğüm vardı diye düşünmüyorum. Küpemin bir eşini bulunca acaba öbürü nerde diye saatlerce aramıyorum. Takı kutumun çekmecesini açıp istediğim küpeyi takıp çıkıyorum. Hatta geçenlerde eve gelen bir arkadaşım şifonyerimin üzerinde görmüş, çok beğendi, o da hemen sipariş verdi. 

 Bu resimdekini de yine aynı şekilde www.muji.com.tr adresinden sipariş verdim. Ancak bunun bölmeleri yok. Tek çekmeceli. Boyut olarak da diğerinden daha küçük ama yüksekliği daha fazla. Bunun içerisine bileziklerimi ve büyük taşlı kolyelerimi koyuyorum. Zavallı kolyelerim yıllardır çekmecelerin bir köşesinde takılmayı bekliyorlardı. Artık bütün takılarım organize biçimde gözümün önünde duruyorlar.

Ben normalde her ikisini de üst üste koyarak kullanıyorum. İnanılmaz kullanışlılar. Fiyatlarına gelince normalde muji.com'un uluslararası sitesinde çok daha fazla saklama kutusu çeşitleri var. Ancak Türkiye'deki sitesinde ne yazık ki çok sınırlı ürünler var. Ayrıca yurt dışı fiyatları çok uygunken Türkiye'de her şeyde olduğu gibi bu plastik saklama kutuları da pahalı. Bölmeli, akrilik takı kutusunun fiyatı 49TL. Diğer tek çekmeceli akrilik kutunun fiyatı ise 24 TL. Bu tekli kutudan alıp üst üste raflı bir şifonyerde oluşturabilirsiniz.  
Yorum Gönder