27 Kasım 2013 Çarşamba

YVES ROCHER SEXY PULP MASKARA


 Bugün sizlere en favori rimelim hakkında bilgi vermek istiyorum. Genelde bir ürün almadan önce yabancı bloglardan yorumlara bakıp öyle alırım ama bu sefer öyle olmadı. +Yves Rocher Türkiye'den adresime indirim kartı gelmişti. Bende bu indirim fırsatını değerlendirmek istedim. Neyse soluğu Yves Rocher mağazasında aldım. Yves Rocher mağazalarında çalışanlar genellikle pek bilgili olmuyor ve müşteriyi çok fazla yönlendiremiyorlar. Bence bu konuda +kiehls  çalışanlarını örnek almalılar. 

Neyse nemlendirici, el kremi vs aldım. Son ürün hakkımı da ne için kullansam diye düşünürken gözüm bu maskaraya çarptı. Fırçası gözüme büyük gelmesine rağmen denemek istedim. Denediğimde sonuçtan çok memnun kaldım ve hemen alıverdim.Hem kahverengini hem siyahını denedim ama kahvesini beğenmedim. Siyahı kadar iyi sonuç vermiyor. 
Resimlerde gördüğünüz gibi fırçasının ortası daha ince kenarları kalın.
 
Maskara yapı olarak ne çok ıslak ne de çok kuru. Uygulama yaparken bulaşma yapmıyor ama tabii ıslaklığını hissediyorsunuz. 

Maskaranın özelliği içerisinde Brezilya Palmiyesinden elde edilmiş bal mumu ile kirpikleri tek tek yakalayıp hacim vermesi. İçerisinde; Akasya reçinesi, Pirinç reçinesi, Peygamber çiçeği suyu varmış. Ayrıca oftomolojik olarak test edilmiş. 

Şahsen ben kirpikleri dolgunlaştırmak için kazık gibi yapan, makyajı temizlerken kırılmalarına neden olan maskaraları hiç sevmiyorum. İşte bu rimelin en güzel özelliği kirpiklerimi dolgunlaştırırken onları kazık gibi sert yapmaması. Yumuşak biçimde hacim vermesi. Örneğin makyajımı temizlerken hiç zorlanmıyorum zira bu rimeli temizlemek çok kolay kirpiklerimi kırmıyor, dökmüyor. Ayrıca çok rahat temizleniyor. Bazı rimeller vardır saatlerce kirpiklerden çıkmaz, hiç sevmem.


              Kirpiklerimin  doğal hali.                                       İki kat  Sexy Pulp Maskara sürülmüşGerçekten de kirpiklerime inanılmaz bir hacim veriyor. Ben ilk defa bir maskaradan bu kadar iyi sonuçlar aldım diyebilirm. Şimdilik favori maskaram. İçerik bakımından da doğal olması artı yanı. Ancak tabii ki içerisinde kimyasallar vardır. Fiyat olarak da çok makul bir ürün. Bu fiyattan böyle bir kalite beklemiyordum açıkçası çok memnun kaldım.Bu maskaranın fiyatı 46.90 TL. Yves Rocher'nin bundan sonra çıkmış yeni maskarası var; Kirpik Kıvırıcı Yoğun hacim veren maskara.  Bir de O'nu denemek istiyorum bakalım O'da bunun kadar iyi mi? Yoksa bundan daha mı iyi?

Hiç yorum yok: