24 Aralık 2013 Salı

AKRİLİK MAKYAJ MALZEMESİ DÜZENLEYİCİ-Makyaj Malzemelerinizi Düzenlemenin En İyi Yolu


Makyaj malzemelerinizi düzenlemek aslında çok önemli. İstediğiniz makyaj malzemesini istediğiniz zaman bulabilmek çok önemli bir mesele. Zira çoğunlukla aceleyle makyaj yaparız. Makyaj malzemelerini bulabilmenin yanında bunları şık bir şekilde düzene koymak da asıl sorun. Çoğumuz makyaj malzemelerimizi geniş bir makyaj çantasına koyarız. Sonra bütün farlar, kırılan pudralar birbirine girer, hepsi pislenir. Ve de en önemlisi, istediğimiz zaman istediğimiz şeyi bulamayız. İstediğimiz malzemeyi bulmak için tüm makyaj çantasını boşaltmak zorunda kalırız. İşte bende her kadın gibi bu sorundan muzdariptim. En son makyaj çantamda bir ruj arıyordum bütün makyaj çantası birbirine girmişti. Pudralarımın, farlarımın kapları kirlenmiş, kalemlerim açılmış bütün makyaj çantasını boyamıştı. Bende makyaj malzemelerimi kolayca bulmamı sağlayacak bir makyaj düzenleyici almaya karar verdim.  Türkiye'de makyaj malzemesi satan yer çok ancak makyaj malzemesi düzenleyici satan bir yer yok. İnternette Türk websitelerine baktığımda ise işime yarayacak hiçbir şey bulamadım. En sonunda Ebay'e baktım. Tabii ki makyaj düzenleyici konusunda inanılmaz güzel alternatifler vardı. En sonunda bu çok şık ve fonksiyonlu makyaj düzenleyicisini almaya karar verdim. Kendisi çekmeceli akrilik makyaj düzenleyici. Şeffaf plastikten yapılmış. Resimde gördüğünüz üzere bu makyaj malzemesi iki kısımda oluşuyor. Bir çekmeceli kısım bir de açıkta olan üst kısım. İki büyük, iki küçük şifonyer çekmeceli. 


 


Bu resimde büyük çekmeceleri görebilirsiniz. Çekmecelerin boyu dar. İçerisine fondöten şişesi gibi kalın makyaj malzemelerinizi koyamazsınız. Ancak allık, bronzlaştırıcı, pudra, far paleti gibi ürünleri çok rahatlıkla koyabilirsiniz. Bende en alt çekmeceye far paletlerimi koyuyorum. Bir üst çekmeceye ise highlighter, pudra, kaş farı gibi malzemelerimi koyuyorum.


Bunlar ise en üstteki iki küçük çekmeceler. Buraya allıklarımı koyuyorum.

                                          
 Çekmeceli bölmelerin en üst kısmında, sağ tarafta ruj bölmesi var. Toplam 12 adet rujluk bulunuyor bu bölmede. Ruj bölmesi oldukça geniş. Kabı kalın rujlarınızı bile çok rahatlıkla bu bölmelere koyabilirsiniz. Rujluk hem çok şık duruyor hem de rujlarınızı kullanmanızda çok büyük kolaylık sağlıyor. Yani ruj aramak zorunda kalmıyorsunuz. Rujların arka kısmında küçük bir bölme var. Buraya 3 adet oje sığıyor. Önde rujların olduğu bölümün yanındaki kısma ise fondötenlerimi ve makyaj spreylerimi koyuyorum. Fondötenleri koyduğum bölmelerin arkasında ise 2 bölme var. Bu bölmelerden birine ruj ve göz kalemlerimi koyuyorum. Diğer bölmeye ise makyaj fırçalarımı koyuyorum.


Resimlerden gördüğünüz üzere çekmece kısmı ve üstteki açık seperatör birbirinden ayrılıyor. İsterseniz yan yana da kullanabilirsiniz. Eğer çok fazla makyaj malzemeniz yoksa bu akrilik makyaj düzenleyicisi çok işinize yarayacaktır. Ancak çok fazla makyaj malzemeniz varsa bu düzenleyici sizin işinizi görmeyecektir.
Bu çekmeceleri aynı zamanda takılarınızı muhafaza etmek için de kullanabilirsiniz. Fiyatına gelince Ebay'den gönderim ücreti dahil 42 dolar a aldım. Satıcısı Kore'de. Yaklaşık 4-5 hafta içerisinde elime ulaştı. Bu makyaj düzenleyici gören kuzenlerim çok beğendiler. Onlarda sipariş verdiler.

Takılarınız için ise harika bir aksesuar düzenleyici görmek istiyorsanız buraya tıklayın.
Yorum Gönder