23 Aralık 2013 Pazartesi

SIGMA MAKYAJ FIRÇALARI ("Sigmax Kabuki Set)


Mac, Real Tecqnigues, eko tools, sephora, bare minerals başta olmak üzere birçok markanın makyaj fırçasını denedim. Ama gerçekten de hem kalite hem uygulama hem de fiyat olarak en iyisi +Sigma Beauty nin makyaj fırçaları. Yabancı bloglarda ve +YouTube kanallarında bu fırçalardan övgüyle söz edildiğini duydum. 

Başarılı ve güzel bir makyaj uygulaması yapmanın en önemli kısmı makyaj fırçası olduğu için bende Sigma'nın makyaj fırçalarını denemek istedim. Benin satın aldığım bu set; "Sigmax Kabuki Set". Malum fırçalar "kabuki" olduğu için kıl yoğunluğu oldukça fazla. Fırçaların kılları sentetik. Zaten ben doğal kıllı fırçalardan hoşlanmam. Uygulamada iyi sonuç vermiyorlar.

Sigmax Kabuki Set, Sigma Beauty markasının en çok satan seti. İçerisinde toplam 5 tane yüz fırçası var. Şimdi aşağıda sırayla bu fırçalardan bahsedeceğim.

 İlk olarak
F-88 Flat Angled Kabuki: Bu fırça serisi içerisinde en popüler olanlardan biri bu fırça. Açılı düz bir fırça. Gördüğünüz gibi kılları dümdüz kesilmiş ancak fırçanın şekli açılı.  Fondöten uygulaması için kullanılması tavsiye ediliyor. Yüzün elmacık kemikleri ve burun etrafı gibi ulaşılması güç yerlerine fondöten uygulaması yapmak için kullanılıyor. Benim en çok kullandığım fırçalardan. Sıvı fondöten uygulamaları için mükemmel. Fondötenlerin pürüzsüz görünmesini sağlıyor.Göz altrı ve burun etrafında harika bir iş çıkarıyor.

 F-80 Flat Kabuki: Bu da düz kabuki fırça.Sıvı ve krem fondöten uygulaması için kullanılıyor. Alın ve yanak gibi yüzün düz kısımlarına uygulama yapmak için kullanılıyor. Yurt dışında fondöten uygulaması için hemen herkes de olan çok popüler bir ürün. Bende bu fırçaya bayılıyorum. Alın ve yanaklarda kusursuz bir görünüm veriyor.Bu fırça kesinlikle benim vazgeçilmezim.
  F-82 Round Kabuki: Yuvarlak kabuki fırça. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere bu fırçanın kıllarının kesimi yuvarlak. Geniş kabuki fırçalar gibi değil. Küçük bir kabuki fırça diyebiliriz. Websitesinde bu fırçanın mineral fondötenler ve diğerl mineral makyaj ürünlerinin uygulaması için olduğu söyleniyor. Ancak ben bu fırçayı mineral fondötenlerimle hiç denemedim açıkçası. Aslında bu sette en az kullandığım fırça diyebilirim. Diğer ürünlerim kirliyse bunu öyle kullanıyorum. Kılları oldukça yoğun. Sıvı fondöten uygulamasında da kullanılabilir. Ancak düz fırçalar kadar iyi bir sonuç vermiyor.
   F-84 Angled Kabuki: Bu fırçanın kılları yuvarlak kesimli. Açılı bir fırça. Krem allık ve bronzlaştırıcı uygulaması için. Bende bu fırçayı bronzlaştırıcı için kullanıyorum. Açılı bir fırça olduğu için yanak bölgesine uygulama yapmak için çok iyi. 

F-86 Tapered Kabuki: Konik fırça.Yüzdeki burun kenarları gibi ulaşılması güç yerlere fondöten uygulaması için bir fırça. Özellikle göz altlarına kapatıcı uygulamak ve burun kenarlarına düzgün bir fondöten uygulaması yapmak için çok iyi bir fırça. Göz altlarına kapatıcı uygulaması için en çok beğendiğim fırça bu oldu.
E05-Eyeliner:  Bu da fırça senin içerisinde yer alan hediye Eyeliner fırçası. Hediye olduğuna bakmayın. Gerçekten çok güzel bir fırça. Jel eyeliner uygulamak için kullanıyorum. Uca doğru inceldiği için çok güzel bir uygulama sağlıyor. Jel eyeliner'ı uygulamayı da kolaylaştırıyor bu fırça. Hediye olan bu fırçanın değeri 12-USD. Yani son derece cömert bir hediye.

Gelelim Sigma fırçaları nereden alabileceğinize. Ben bu fırça setini Sigma Beauty adresinden online sipariş verdim. Yaklaşık bir ayda elime ulaştı. Sigmax Kabuki Set'in fiyatı 84-USD. Ayrıca gönderim ücreti de ödüyorsunuz. Ama kampanyaları takip ederseniz gönderim ücretini bedevaya getirebilirsiniz. Bazı özel tatillerde uluslararası gönderimlerde kargo ücreti almıyorlar.
Sonuç olarak fiyatına göre çok kaliteli fırçalar.

Diğer bir alternatif ise www.sensetools.com adresinden sipariş verebilirsiniz. İki gün içeisinde elinizde olur. Yalnız buradaki fiyatı 215,50 TL. Buradan alışveriş yaptığınız eyeliner fırçası hediye edilmiyor aklınızda bulunsun.
Sigma fırçalar mutlaka herkesin makyaj çantasında olması geren fırçalar. İnanın makyajınızda çok büyük farklılık yaratacaklar.

Real Techniques makyaj fırçaları ile ilgili yorumlarıma göz atmak isterseniz buraya tıklayın.


Yorum Gönder