30 Aralık 2013 Pazartesi

EN İYİ NUDE RUJ (Alix Avien Super Shine 4 numara)

 Biliyorsunuz Kim Kardashian "Nude" renk rujları popüler hale getirdi. Nude renk, olarak bej alt tonlu, doğal dudak rengine yakın, dudakta ruj yokmuş gibi gözüken bir renk. Ancak çok bej tonlu olan rujlar özellikle açık tenlileri ölü gibi gösterebiliyor. Bu nedenle,  açık tenlilerin daha çok pembe ve şeftali  alt tonlu nude renklere yönelmesi gerekiyor. Böylelikle ölü gibi gözükmeden, dudaklarınızda hoş bir doğallık yakalamış olusunuz.

Benim bu ruja en iyi ruj dememin nedeni hem renk olarak hem yapı olarak hem de fiyat olarak çok iyi olması. Kalıcılığı çok fazla değil ama kötü de denilemez. Öte yandan baskın bir kokusu da yok.

Makyaj malzemelerinin içerisinde genellikle en ucuzuna kaçtığım malzeme rujdur. Ruja çok para vermenin gereksiz olduğunu düşünürüm.  Bu nedenle parfümerilerde satılan rujlardan tercih ederim genellikle. Bende "nude" renk modasına uyup dudaklarıma hoş bir görünüm verecek uygun fiyatlı bir nude renk ruj arayışına girdim. Birçok markanın rujunu inceledikten sonra en sonunda Alix Avien'in bu rujunu buldum. Shineplus serisinden 4 numara. Açık tenliler için harika bir nude ruj.

Doğal dudak rengime çok yakın. Şeftali alt tonları barındıran bir ruj. Kendiliğinden dudağa ıslak görünümü veriyor. Bu ruj benim en çok kullandığım ruj. Günlük makyajımın vazgeçilmez bir parçası. Bu nedenle resimde gördüğünüz üzere az kaldı.

 Elimde gördüğünüz gibi yavruağzı ve pembe renge yakın bir renk. Ruj yapı olarak çok hoş bir parlaklığa sahip. Işıltılı değil. Nemlendirme özelliği de çok iyi. Dudaklarda kuruluk yapmıyor. Dudaklarımdaki çatlakları da belli etmiyor.


Bu resimde rujun dudaktaki görünümü. Gördüğünüz gibi dudakta varla yok arası duruyor. Ama renk olarak çok güzel gerçekten. Koyu bir göz makyajı yaptığınızda kesinlikle tercih edeceğiniz bir ürün. Fiyat olarak da çok hesaplı. 10 TL civarında. Ruj koleksiyonunuzda mutlaka bulunmasını tavsiye ettiğim bir ürün.
Tabii rujunuzun dudağınızda güzel gözükmesi için dudaklarınıza peeling yapmanız çok önemli. Dudak peelinginde hangi ürünleri kullanabileceğinizle ilgili  buraya  tıklayabilirsiniz.

Hiç yorum yok: