6 Aralık 2013 Cuma

MURAD BLEMISH TREATMENT CONCEALER (MURAD SİVİLCE KAPATICISI)


Sivilce ve izlerini kapatmak için birçok kapatıcı kullandım. Birçoğundan memnun kalmadım.
Normalde mineral kapatıcıların dışında yalnızca tedavi edici özelliği olan kapatıcıları kullanıyorum. Çünkü normal kapatıcıların sivilcelere daha kötü geldiğini düşünüyorum. Sivilceler için özel üretilmiş kapatıcıların da en büyük sorunu renk. Genellikle renkleri ya çok turuncu ya da kahverengi oluyor. Doğal cilt rengi ile uyumlu  tedavi edici bir kapatıcı bulmak zor. +Murad Skincare ürünleri arasında böyle bir kapatıcının olduğunu gördüm ve hemen denemek istedim. 

Ürünün özelliklerine gelecek olursak.
Bu kapatıcı 2 si 1 arada bir ürün, hem kapatıcılık sağlıyor hem de içerisindeki salistik asit ile yeni sivilcelerin çıkmasına engel oluyor hem de mevcut sivilcelerin kaybolmasını sağlıyor. Ayrıca içerisinde bulunan andioksidanlar sayesinde cildi çevresel faktörlere karşı da koruyor. Klinik araştırmalara katılan katılımcıların %86 sı iki hafta içerisinde ciltlerinin daha iyi göründüğünü söylemişler. Bu kapatıcının 2 rengi var. Bendeki açık olan Light/Beige Chair. Açık tenliler için harika bir renk. 


 Kapatıcı resimde gördüğünüz şekilde stick formunda. Çevirerek çıkarıyorsunuz ve direk kullanacağınız bölgeye uyguluyorsunuz.
 Bu resimde elimin üzerine sürdüğüm hali var. Rengini daha iyi görebilirsiniz.


 
Bu resimlerde öncesi ve sonrası halini görebilirsiniz. Soldaki resimde çene bölgemdeki sivilceleri görebilirsiniz. Sağ taraftaki resimde ise sivilceli olan bölgeye Murad Blemish Treatment Concealer  uygulanmış halini görebilirsiniz. Kapatıcı tamamen cilt rengimle bütünleşmiş durumda. Ayrıca kalın bir görünümde vermiyor.

Ben bu kapatıcıyı fondöten uygulamadan önce kullanıyorum. Sonra üzerine fondöten uyguluyorum. Fondötenin altında kalıp gibi kalın bir görüntü vermiyor. Bu nedenle görünümünden son derece memnunum. Bazen sadece bu kapatıcıyı uygulayıp üzerinden pudrayla geçiyorum.

Tedavi edici özelliğine gelirsek ben düzenli kullanmadığım için pek bir etkisini göremedim. Ama en azından kötü de gelmedi.

Ürün 2.5 gr. Maalesef sürekli kullanırsanız çabuk bitiyor. Kullanım süresi ise açıldıktan itibaren 24 ay.

Murad ürünlerini satan tüm eczanelerden alabilirsiniz.Fiyatı 75 TL.


Hiç yorum yok: