12 Aralık 2013 Perşembe

REN SKINCARE TONİK (CLARIFYING TONING LOTION)

+REN Skincare daha önce hiç duymadığım bir markaydı. Eczaneye bildiğim Vichy, Bioderma ya da La Roche Posey markalarından birinin tonik ini almak için gittim. Eczaneden çalışan bayan bana REN ürünlerini önerdi.; "Bence hepsinden daha iyi, mutlaka deneyin çok beğeneceksiniz" dedi.  İçerisinde diğer markaların ürünlerinde olan kimyasalların olmadığını söyleyince denemek istedim. Gerçi kasaya gidip fiyatını duyunca küçük çapta bir şok yaşadım ama neyse. Bu Tonik in ve genel olarak bu markanın ürünlerinde Paraben, Sülfat, mineral Yağ, Petralatum, Sentetik Parfüm, Sentetik Renkler, Silikon, Glikol yok. Bu tonik in beni en çok cezbeden yanı da bu oldu zaten.


İçerisinde bitkilerden edilen biyoaktif maddeler var. Gördüğünüz gibi farklı asit çeşitleri içeriyor. Hamilelerin de bu ürünleri kullanmasında bir sakınca yokmuş.

 

Tonik 150 ml. Yapı ve renk olarak su gibi. Kokusu ise bildiğimiz tonik kokusu ama içerisinde alkol olmadığı için keskin bir kokusu yok. Benim cildim karma olduğu için bu Tonik in karma ciltler için olanını aldım. İçerik olarak diğer ürünlere göre doğal olmasına ve dermotolog onaylı olmasına karşın ben bu tonik i yüzüme uyguladığımda gözlerimde yanma yapıyor. Özellikle uygulama yaparken göz çevremden sakınıyorum üstelik hassas gözlere de sahip değilim ancak ilk defa bir tonik in gözlerimi yaktığını gördüm. Her ne kadar bu tonik içerik olarak beni tatmin etse de  gözlerimde yanma sorununa neden olması sebebiyle hayal kırıklığına uğrattı. Pamukla cildime bu tonik i sürdüğüm anda gözlerim yanıyor ve bir iki saniye gözlerimi açamıyorum. Daha önce birçok markanın tonik ini kullandım ama ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Bu nedenle bir daha bu tonik i almam. Öte yandan çok da pahalı. Fiyatı 90 TL. Bir tonik e neredeyse 100TL verip bir de gözlerimi yakması benim için kabul edilemez. Bir daha ki sefere Nivea'nın pure&natural serisi tonik ini alsam daha memnun kalırım herhalde.

Alırken içeriği beni cezbetmiş ve çok memnun kalacağımı düşünerek fiyatını önemsemeden almıştım. Bir daha ki sefere de nemlendiricisini almayı düşünüyordum. Böyle bir sonuçtan sonra kesinlikle nemlendiricisini almam.
Bu arada kullanım süresi açıldıktan sonra 9 ay.Bu markanın ürünlerini incelemek isteyen olursa yetkili eczanelerde satılıyor.


Hiç yorum yok: