21 Aralık 2013 Cumartesi

YILIN EN KÖTÜ FONDÖTENİ (RIMMEL STAY MATTE FONDÖTEN)+Rimmel London US 'ın herhangi bir fondötenini daha önce hiç denememiştim. Rimmel Stay Matte fondötenin formülünü değiştirmiş. Bu fondötenin yapısı köpük şeklinde. Yağsız ve hafif bir bitişi olduğu iddia ediliyor. Renk çeşidi olarak da ne yazık ki çok fazla çeşidi yok. Yalnızca 4 farklı rengi var. Ben en açık olan rengini aldım. Ivory 100. En açık renk bile yeterince açık değil bence.

Her ne kadar fondötenin hafif yapılı olduğu iddia edilse de aslında hiç de öyle değil. Yüzde çok ağır bir his bırakıyor. Bu fondötenin uygulaması da çok kötü. Sigma fırçayla sürmeye çalıştım ama bir türlü düzgün bir uygulama yapamadım. Sanırım bu fondöteni elle uygulamak daha mantıklı.
Resimde gördüğünüz üzere tüp şeklinde, sıkarak uygulanıyor. Benim elimin üzeine sıkıp öyle sürüyorum.
Boyutu 30 ml. +Watsons Türkiye dan indirimli 12,5 TL'ye aldım.
  
Kapatıcılığı oldukça fazla ancak sivilce izlerinin olduğu yerlerin üzerine ekstra fondöten sürdüğümde kalıp gibi duruyor. Adeta ben burdayım diye bağırıyor. 100 İvory rengi pembe alt tonlu bir fondöten kalın yapısı ve rengi itibariyle maske gibi duruyor.
Kalın ve ağır yapılı bir fondöten olduğu için kalıcılığı oldukça iyi.
Öte yandan gün boyu tam bir matlık sağlıyor. Kesinlikle parlamaya, yağlanmaya neden olmuyor.
Ama yüzdeki çizgi ve kırışıklık olan yerlere doluyor. Mimik çizgilerini olduğundan daha da fazla gösteriyor. Yani bu fondöten beni 10 yaş daha yaşlı gösteriyor diyebilirim. 
Sonuç olarak renk çeşidinin az olması, kalın ve ağır bir yapısının olması, yüzde maske gibi durması, yüzdeki çizgilere dolması sebebiyle hiç beğenmedim. Öyle ki bir daha kullanmam. Fiyatı gerçekten çok uygun ama iyi bir fondöten değil. Paranızı sokağa atmayın derim. Kendisini bu yılın en kötü fondöteni seçtim.


Hiç yorum yok: