18 Aralık 2013 Çarşamba

SKINDINAVIA MAKEUP FINISHING SPRAY (MAKYAJ SABİTLEME SPREYİ)


Herkes sabah yaptığı makyajın akşama kadar dayanmasını ister. Ancak bu pek de mümkün değildir. İşte makyajınızın uzun saatler boyunca kalıcılığını sağlamak istiyorsanız devreye makyaj sabitleme spreyleri giriyor. Urban Decay, Mac, Jane Iredale gibi birçok kozmetik markasının makyaj sabitleyici spreyi var. Ancak tüm Dünya'da en çok beğenilen sprey +Skindinavia MakeupFinish. Bu marka yalnızca bu makyaj sabitleyici spreyleri üretiyor. Birçok dünya starının makyözleri de bu spreyleri kullanıyor. Okuduğum yorumlara göre gerçekten de çok iyi bir kalıcılık sağlıyormuş. 

Türkiye'de birçok online alışveriş sitesinde bu markanın spreylerine ulaşmak mümkün. Ancak benim dikkatimi çeken şey şu oldu. Türkiye'de satılan ürünlerin ambalajları beyaz, orjinal Amerika'daki sitesinde ürünün ambalajı siyah. +YouTube daki birçok kanalda Amarikalı bayanların bu siyah ambalajlı ürünleri kullandığını gördüm. Bu durumda anlaşılan o ki, Türkiye'deki ürünler eski ürünler, yani daha önce üretilmiş olanlar. Ben hiçbir zaman eski ürünleri kullanmak istemediğimde Amerika'daki adresinden sipariş ettim. Uzun zamandır denemek istiyordum. Siparişim yaklaşık bir ayda elime geçti. Ben ikili setini aldım. İçerisinde bir orjinal formüllü olan birde yağlı ciltler için olan formüllü çeşidi vardı. Ayrıca küçük boy deneme ürünü de hediyeydi. Black friday kuponuyla kargoyu da bedavaya getirdim.


Gördüğünüz gibi kutudan çıkan ürünler bunlar. Büyükler 118 ml.

Makyaj neden uçar sorusuna gelecek olursak?

Derimizin normal sıcaklığı 32.2 derece, bu da nemin çabuk biçimde buharlaşmasına  bu nedenle de cildimizin ve makyajımızın kurumasına neden oluyor.
Cildimizde meydana gelen buharlaşma;
-makyaj renginin kaybolmasına
-kuruluğu etkisizleştirmek için aşırı yağ üretimi yapılmasına
-makyajın kurumasına ve çatlaklar oluşmasına
-yağlı parlaklığa neden oluyor.

Skindinavia'nın patentli formülü ciltteki bu buharlaşmayı yavaşlatıyor ve nem kaybının daha yavaş azalmasını sağlayarak makyajın kalıcılığını sağlıyormuş.

Skindinavia makyaj sabitleyici spreyin özellikleri gerçekten çok iyi. Hafif formüllü, cildin nefes almasını sağlıyor, Parabensiz, hipoalerjenik, yağsız, sülfatsız ve noncomodegenic yani akneye neden olmaz.
Tek olumsuz yanı içerisinde alkol olması. Ama özellikle parabensiz oluşu ve sivilceye neden olmayışı benim çok hoşuma gitti.

Setteki ürünlerden orjinal formüllü olan. 


                                               Bu da yaplı ciltler için olan "No More Shine".

Bu ikisi en çok satan çeşitleri ikili sette yer alan ürünler.Diğer bir çeşidi ise "Bridal"  sprey. Yani gelin makyajı için olan. Türkiye'de bir de "Ten Years Younger" diye bir çeşidi var. Ama firma artık bu formülün üretimini yapmıyor.
Bu da içerisinden hediye olarak çıkan deneme boyu 20 ml. Bu ürünler bana oldukça uzun süre gider.

Skindinavia makyaj sabitleme spreyi 16 saate kadar kalıcılık sağladığı iddiasında. Ben bugün orjinal formüllü olanı yüzüme sıktım. Gerçekten yüzde çok hafif bir his uyandırıyor. Ancak 16 saat kalıcılık sağladığını söyleyemem. Çünkü akşam üzeri çene bölgemdeki makyajın büyük kısmının uçtuğunu gördüm. Ancak çene bölgem hariç olmak üzere makyajım akşama kadar beni idare etti. Bu sprey mucize yaratmıyor ancak makyajın birkaç saat daha fazla dayanmasını sağlıyor. Ama yağlanmaya kesinlikle çok iyi geliyor. Normalde akşam saatlerine doğru alnım ve burnum parlar. Bugün hafif bir yağlanma hissetsem de parlama sorunum olmadı. Henüz no more shine olanı denemedim. Belki O'ndan daha iyi sonuçlar elde ederim.

Arkasında en iyi sonuçları almak için püskürtmeden önce çalkalamak gerektiği belirtilmiş. Makyaj öncesi ve sonrası 2-4 defa 20 cm uzaklıktan püskürtülmesi gerekiyormuş. Ben hiç bu şekilde denemedim. Büyük ihtimalle bu nedenle iyi sonuçlar elde edemedim. Doğru şekilde uyguladığım taktirde iyi sonuçlar elde ederim diye düşünüyorum.

Fiyatına gelecek olursak. Ben bu spreyleri set olarak 45$ aldım. Yani hediyesiyle birlikte toplam 90TL'ye geldi. Türkiye'de tanesini 49-59 TL aralığında satıyorlar. Üstelik de eski ürünler. Bu nedenle Amerika'dan sipariş etmek kesinlikle çok daha karlı.


Hiç yorum yok: