7 Aralık 2013 Cumartesi

VICHY PURETE THERMALE GÖZ MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

 Makyaj temizlemenin en önemli kısmı şüphesiz göz makyajı temizleme. Ben de Clinique, Nivea, Yves Rocher, Flormar gibi birçok markanın göz makyajı temizleme ürününü kullandım. Ancak hiçbirinden memnun kalmadım. Genellikle hepsi çok yağlıydı. Göz makyajını çıkardıktan sonra göz çevremdeki yağı temizlemem gerekiyordu. Bende hem içerik hem de kullanım açısından etkili bir ürün araştırmasına girdim. Önceliğim parabensiz bir ürün bulmaktı. Sonra +Vichy Türkiye nin bu ürününü buldum. Hassas gözler için bir temizleyici. Hipoalerjenik ve en güzel yanı paraben içermemesi. İçerisinde termal suyu var. 

Arkasında en dayanıklı göz makyajını bile yağ hissi bırakmadan temizlediği belirtiliyor. Gerçekten de öyle. Eyeliner ve rimel gibi temizlemesi en zor olan makyajı bile nazikçe ve bulaştırmadan temizliyor. Benim göz makyajı temizleyicilerinde hiç sevmediğim şey, makyajı temizlerken bulaştırmaları. Bu genellikle çok yağlı olan temizleyicilerde oluyor. Ama Vichy'nin bu temizleyici kesinlikle bulaştırmıyor.

Vichy Purete Thermale'nin kirpiklere korunma hissi verdiği belirtilmiş. Bu özelliği benim memnun kaldığım özelliği diyebilirim. Kirpiklerimi temizlerken kirpiklere zarar vermiyor. Bazı temizleyicilerle rimelimi temizlerken kirpiklerim dökülüyordu ama bu temizleyici ile hiç bir zaman böyle bir sorun yaşamadım.

Sonuç olarak aradığım göz makyaj temizleyicisini nihayet buldum. Değiştirmeyi de kesinlikle düşünmüyorum.
Ürün 150 ml. Kullanım süresi açıldıktan sonra 6 ay.

Vichy ürünleri satan eczanelerde bu makyaj temizleyicisini bulabilirsiniz. Ben www.dermoeczanem.com'dan ( +Dermoeczanem ) 23.92 TL'ye aldım. Bu sitede ürünler ortalama %20 indirimli satılıyor. Stokları da her zaman oluyor. Bu nedenle de bu siteyi tercih ediyorum.
Bu makyaj temizleyicinin fiyat olarak da çok makul olduğunu düşünüyorum. İçerik olarak güvenli ve son derec etkili olduğu için kesinlikle herkese tavsiye edeceğim bir ürün.

Hiç yorum yok: