9 Aralık 2013 Pazartesi

YVES ROCHER PARABENSİZ EL BAKIM KREMİ

 Havalar iyice soğudu. Bu soğuk kış günlerinde tüm kadınların kullandığı ortak kozmetik ürünü sanırım el kremidir. Herkesin çantasında mutlaka bir tane bulunur. Hatta sürerken etraftaki eşe dosta da ikram edilir.
Ben ise genellikle pek el kremi kullanmam zira ellerim nemlidir. Ayrıca el kremlerinin yağlı hissinden nefret ederim. Sürdükten sonra bir müddet bir yere dokunamasınız ve elleriniz vıcık vıcık olur. Öte yandan neredeyse tüm el kremleri paraben içerdiği için durduk yere cildimin parabene maruz kalmasını istemem. Zira el kremleri makyaj malzemelerinin aksine direk cilde nüfus ettiği için içeriğindeki kimyasallardan daha çok etkileniyoruz.

 +Yves Rocher Türkiye'den arada sırada adresime indirim kuponları geliyor. Bu kuponlardan birini kullanmak için mağazaya gittim. Bu el kremini de hediye veriyorlardı. Yoksa ben el kremi almam.
Bu el kremini incelediğimde dikkatimi çeken en büyük özelliği PARABENSİZ oluşuydu. Malum Paraben içeren ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışıyorum.


Ürünün açıklamasında; Güçlendirici provitamin B5 içerdiği ve yatıştırıcı, koruyucu, yapılandırıcı özelliğe sahip organik Arnika içeren formülü ile elleri yoğun bir şekilde nemlendirdiği belirtilmiş.

Bende kullanıp denemek istedim. Sürdüğüm anda cilde emilimi bakımından beni çok şaşırttı. Aslında alışık olduğum üzere yağlı bir krem bekliyordum. Ancak tam tersine hiç yağlı değildi. Sürdüğüm anda cildime hemen nüfus etti ve ellerimde sadece hoş bir yumuşaklık hissi bıraktı. Böylelikle ilk defa bir el kremini beğenmiş oldum.
 İçerisinde organik dağ öküzgözü çiçeği, gül özü, kolza yağı ve bitkisel gliserin bulunuyormuş. Sadece eller için değil tırnaklar için de bir bakım sağlıyormuş. Ürün açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Gerçi her gün sürseniz ancak 1-2 ay dayanır. Çünkü ürün 75 ml.

Fotoğraftan pek anlaşılmıyor ancak kremin rengi beyan değil, hafif bir yavruağzı diyebilirim.
Gelelim bu el kreminde hoşuma gitmeyen şeye; o da kokusu. Kremde garip bir bitki, çiçek kokusu var. Bu da benim hoşuma gitmedi. Tabi zevk meselesi bazılarının da hoşuna gidebilir. Bana göre kokusu dayanılmayacak derece de kötü değil ama güzel bir kokusu olduğu da söylenemez.
Fiyatı 15,90-TL. Fiyat olarak da çok makul.

Hiç yorum yok: