11 Aralık 2013 Çarşamba

YVES SAINT LAURENT- LE TEINT TOUCHE ECLAT FONDÖTEN

Özel zamanlarda ve önemli toplantılarımın olduğu günlerde kullanmak için +Sephora Türkiye'ya sıvı fondöten almak için gittim. Aslında aklımda Chanel fondöten almak vardı. Ama Sephora Maltepe Park mağazasında görevli bayan arkadaş Yves Saint Laurent'in bu fondötenini tavsiye etti. Yüzünüzde deneyelim çok memnun kalırsınız demişti. Neyse yüzümde denedi. Gerçekten de sonuçtan çok memnun kalmıştım. Ağır yapılı, kapatıcılığı çok fazla olan fondötenleri sevmem. Bu nedenle ince yapılı, orta kapatıcılıkta ve yüzde doğal ten gibi duran fondötenleri  tercih ederim. İşte bu fondöten tam da öyle. 

Fondöten'in üzerinde yazanlara gelirsek; Aydınlatıcı Fondöten, Çok yönlü ışıltılı, kusursuzluğun hafifliği, SPF/P++, Eşsiz Fondöten: Touche Eclat'ın mucizevi ışığı opak taneciklerden arındırılmış pürüzsüz dokusu ile fondöten ışığın dokuntuğu her bir noktada mucizevi bir aydınlık görünüm sağlar. Kusursuzlaştırıcı formülü, tene çok boyutlu bir ışıltı katarken yüz hatlarını belirginleştirir. Ultra hassas ve elastik dokusu tenle bütünleşerek uygulandığı her bir teni özgünleştirir. Tendeki tüm kusurları kapatır, maske görünümünden uzak bir doğallık ve canlılık sağlar.Ten, doğal, eşsiz ve ışıltılı bir görünüm sağlar.Ben ilk defa bir ürünün üretici firmanın iddialarıyla uyuştuğunu gördüm. Gerçekten de bu belirtilen tüm etkileri yüzünüzde görebiliyorsunuz.
Cam şişede ve altın sarısı kutusu ve kapağıyla son derecede şık.
  

İçerisindekiler kısmına bakarsak içerisinde Paraben yok. Kullanmadan önce çalkalanması gerektiği yazıyor. Resimde gördüğünüz üzere pompası var. Bu da uygulamak için en hijyenik ve ideal çözüm. Benim ten rengimi B20 Beige ile eşleştirdi. İçerisinde hem pembe hem de sarı alt tonlar var. Bu fondötenin oldukça geniş bir renk skalası var. Herkesin kendi ten rengine uygun bir rengi rahatlıkla bulabileceğini düşünüyorum.

 

Ben bu fondöten elimin üzerine iki pompa kadar döküp Sigma F88 açılı kabuki fırça ile uyguluyorum. Harika bir sonuç veriyor.Bu fondöten oldukça sıvı.Önce tüm yüzüme iki pompa uyguluyorum. Daha sonra bir pompa daha elimin üzerine sıkıp lekelerin olduğu bölgelere fırçayı yayarak değil üzerinde vuruş yaparak sürüyorum. Kusurlar bu yöntemle daha iyi kapanıyor.Bu fondöten benim şimdiye kadar kullandığım en iyi sıvı fondöten. Birincisi yüzümdeki renk eşitsizliklerini çok güzel kapatıyor. Rengi de doğal ten rengimle çok uyumlu olduğu için sanki hiç fondöten sürmemişim gibi duruyor. Kapatıcılığı az/orta seviyede ama promlemli bölgelerin üzerine fazladan bir pompa daha uygulayarak kusurlarınızı,kapatıcı olmadan kapatabilirsiniz. Ben kapatıcılığı çok fazla olan fondötenleri sevmem zira ciltte doğal durmuyorlar. Lekelerimin biraz gözükmesini isterim çünkü yüzüm ancak böyle doğal bir görünüme kavuşuyor.Fondötenin yarı mat bir bitişi var. Benim T bölgem yağlıdır ancak 5 saate kadar yağlanma olmuyor. Bu fondötenin iddia ettiği gibi cilde doğal bir ışıltı verme özelliği var. Mimik kırışıklıklarının olduğu yerlere dolmuyor.  Yalnzı bu fondötenin şöyle garip bir özelliği var. Sürdüğünüz anda etkisi fark edilmiyor. Ancak yarım saat 45 dk sonra cilt renginizle ve cildinizle inanılmaz bir uyum sağlayarak harika bir görünüm veriyor. Ben ilk sürdüğümde etkisini göremedim. Aradan 45 dk geçip de işe gittiğimde aynada yüzüme baktığımda inamadım. Cildim harika görünüyordu.

Ben bu fondöteni ne zaman sürüp bir yere gitsem bana sen bu aralar çok güzelleştin diyorlar. Ne zaman bu fondöteni sürüp makyaj yapsam eşim çok güzel olmuşsun diyor.:)
Bu ürün 30 ml, Sephora'larda fiyatı 129 TL. Kesinlikle herkese tavsiye edeceğim bir fondöten. Ünlülerin makyaj sanatçıları tarafından da çok kullanılan bir fondötenmiş. Cildimin olabilecek en iyi hali gibi duruyor. Özellikle kışın cildi nemli tutmak için çok ideal bir fondöten. Ayrıca Allure güzellik uzmanları 2012'nin en iyi fondöteni seçmişler.
İçerisinde SPF 19 olması kış ayları için yetrli bir koruma sağlıyor. Ayrıca++ oluşu sadece korumakla kalmıyor güneş ışınlarını yansıtıyor. Kesinlikle son kuruşuna kadar fiyatını hak eden bir fondöten.

Hiç yorum yok: