23 Ocak 2014 Perşembe

BIODERMA SENSIBIO H2O'NUN UCUZ ALTERNATİFİ LOREAL ÜÇ ETKİLİ KUSURSUZ MAKYAJ TEMİZLEME SUYUMalum hem Türkiye'de hem de Dünyada en popüler makyaj çıkarıcı Bioderma'nın Sensibio H2O Solüsyonu. Bu ürünle tek bir adımda hem yüz hem de göz makyajınızı çıkarabiliyorsunuz. Ürün aynı zamanda tonik olarak da kullanılabiliyor. Bu solüsyonun bir de yağlı ciltler için olan Sebium H2O Solüsyonu var. Benim karma ve akneye meyilli bir cildim olduğu için +BIODERMA Sebium H2O'yu kullandım. Aslında üründen oldukça da memnun kaldım. Ancak malum biraz pahalı. 

Mevcut makyaj temizleyicim olan Sebium H2O bitince, bu sefer Sensibio H2O'yu denemek istemiştim aslında. Ancak Eczaneye girmeden önce +Gratis e uğradım. Gratis'te, Loreal'in %30 indirimde olan bu "Üç Etkili Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu" ile karşılaştım. Kendisi ilk bakışta hemen bana  Sensibio H2O'yu hatırlattı. Ayak üstü içerik kısmına baktığımda ve özelliklerini okuduğumda Sensibio H2O Solüsyona çok benzer olduğunu gördüm. Hazır indirimdeyken ve özellikleri bakımından bu kadar benzerlik varken denemek istedim. Sonuç: ÇOK MEMNUN KALDIM.

 

Fotoğraflardan da gördüğünüz üzere, bu üründe tıpkı Sensibio H2O da olduğu gibi aynı su gibi bir yapıda ve görünümde. Yüzde kesinlikle yağlı bir his ya da kuruluk bırakmıyor. Üstellik makyajında çok kolay bir biçimde temizlenmesini sağlıyor. Ancak tıpkı Sensibio H2O da olduğu gibi waterproof bir rimel ve eyeliner kullanıyorsanız mutlaka ayrı bir göz makyajı temizleyicisine ihtiyaç duyacaksınız. Ben göz makyajımı temizlemek için Vichy'nin paraben içermeyen Purete Thermale Göz Makyajı Temizleyicisini kullanıyorum. Bu göz makyajı temizleyicisi ile ilgili yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Yukarıdaki fotoğraflarda özelliklerini görebilirsiniz. 
Ben bu makyaj temizleme suyunu bir makyaj temizleme pamuğuna dökerek hem mineral makyajımı  hem de normal sıvı fondötenle yaptığım makyajımı temizlemek için kullandım. Sonuç gerçekten çok iyi. Makyajı zahmetsizce temizliyor ve cildim de  en çok kızarıklığın oluştuğu çene ve yanak bölgemde kızarıklığa  neden olmadı. Makyajımı temizledikten sonra da cildimde hoş bir his bırakıyor. Ancak tıpkı Sebium H2O kullandığım dönemde olduğu gibi makyajımı ve yüzümü tamamen temizlemek için yalnızca bu ürünle yetinmiyorum. Makyajımı bu solüsyonlarla temizledikten sonra gözeneklerime nüfus eden makyaj kalıntılarını temizlemek için Clarisonic Mia 2'yi kullanıyorum. Clarisonic Mia 2 ile ilgili  daha önce yazdığım yazımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 


Burada da +loreal paris'in Üç Etkili Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu'nun içeriğini görebilirsiniz. İçeriğinde fazla bir madde yok. Özellikle Alkol, Paraben gibi maddeler içermemesi beni son derece memnun etti. Sanırım paraben içermemesinden dolayı kullanım süresi açıldığı tarihten itibaren 6 ay. Ama ürün 200 ml olduğu için ve genellikle hemen hemen her gün iş yerinde makyaj yaptığım için 6 ay içerisinde rahatlıkla bitirebilirim. Yani ürün ziyan olmaz. Ayrıca akneye meyilli bir cildim olmasına rağmen yüzümde sivilceye de neden olmadı.

Bioderma Sensibio H2O'nun 250 ml'lık boyu 50 TL. LOREAL Üç Etkili Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu'nu (200ml) ise Gratis'ten indirimle sadece 16 TL'ye aldım. Sonuç olarak LOREAL Üç Etkili Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu Bioderma Sensibio H2O'nun ucuz ve kaliteli bir alternatifi. Makyajını cildine zarar vermeden temizlemek için çok para harcamak istemeyenler için mutlaka denenmesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bu makyaj temizleme suyunu kullanıp da düşüncelerini yorum olarak paylaşmak isteyenler olursa sevinirim.

Yorum Gönder