9 Ocak 2014 Perşembe

BOBBI BROWN (15) DESERT ROSE ALLIK

+Bobbi Brown Cosmetics ürünlerini denemek istiyordum. Mağazasına gittiğimde ne almak istediğime bir türlü karar veremedim. Bende en garanti makyaj malzemesi olan allıklara yöneldim. Mac kadar olmasa da Bobbi BROWN'da da oldukça fazla renk çeşidi var. Renk konusunda kararsız kaldım. Mağazada çalışan makyöz, bana birkaç renk tavsiye etti. Tavsiye ettiği renklerden biri de bu mat mürdümsü pembe oldu. Bende olmayan değişik bir renkti. Hoşuma gitti. Bende almaya karar verdim. Bu renk 15 Desert Rose. Fiyatı 80 TL. Allık için olduça pahalı geldi. Zira ürün son derece küçük, sadece 3.7 gr. 

Bu allığın yumuşak pudramsı bir yapısı var. Pigmentasyon açısından yoğun değil. Genellikle ucuz markaların allıklarının pigmentasyonu fazla olur. Fırçayı hafif dokundurduğunuz halde yanaklarınız Heidi nin kırmızı yanakları gibi olur :) Bobbi Brown'un bu allığının pigmentasyonu fazla olmadığı için allık fırçanızı iyice allığa sürmeniz gerekiyor.

                                        Resimde gördüğünüz gibi rengi koyu, mavi alt tonlu bir pembe.

Allık mat olduğu için kış için ideal. Zira kışın daha çok mat renkler tercih ediyorum. Işıltılı allıklar, bronz tende daha güzel duruyor.
Bu allığın özellikle kalıcılık konusunda çok iyi olduğunu söylemeliyim. Sabah sürüyorum, akşam işten geldiğimde hala yanaklarımda duruyor. En kalıcı allığım diyebilirim. Gün içerisinde tekrar uygulama yapmanıza gerek kalmıyor. Bu yüzden gramını bu kadar küçük tutmuşlar sanırım :)

Öte yandan fiyatının çok pahalı olması sebebiyle ne yazık ki bir daha alacağım bir alllık değil.


Hiç yorum yok: