16 Ocak 2014 Perşembe

LOREAL SKIN PERFECTION BB KREM

Loreal'in yeni cilt bakım serisi olan Skin Perfection serisinin içerisinde yer alan BB Kremininden bahsedeceğim bugün. Loreal'in yeni çıkarmış olduğu bu seri, 20-30 yaş aralığındaki bayanlar için genel olarak cilt rengini düzenleyici, gözenek görünümünü azaltan ve cildi mükemmelleştirme vaadinde bulunan bir seri. Ben bu seriden BB Krem ve Serum'u aldım. Ancak bugün yazımda BB kreminden bahsedeceğim. Serumunu bir müddet deneyip görüşlerimi öyle paylaşmak istiyorum. 

Bu BB Krem 5'i bir arada
-Nemlendirme
-Cilt tonunu eşitleme
-Cilt kusurlarını pürüzsüzleştirme
-UV (SPF 25) Güneş koruması


Hassas ve sivilceli bir cildim olduğu için ne yazık ki her ürünü kullanamıyorum. Bu BB Kremi tercih etmemin nedeni; Komodejenik olmaması ve Hassas Ciltlere uygun olması. Gözenekleri tıkamak yerine gözenek küçültücü etkisi de varmış. Bu BB Krem, 1 haftada ciltteki kızarıklık görünümünü azalttığı ve 1 ayda ise cilt dokusunu geliştirdiği , aydınlattığı iddiasında. Bu sebeple özellikle denemek istedim.


Gördüğünüz gibi tüp şeklinde bir şişede. Ürün 50 ml. Yani oldukça fazla. Uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu serinin kutuları ve ürün kapları renk itibariyle çok cici. İnsan sırf renginden dolayı bile almak istiyor. Bu BB Krem 20-30 yaş aralığındaki tüm cilt tiplerine uygun. 30'a bir kala bende bu BB kremi denemek istedim.


BB Kremin içeriğini yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. İçeriğinde Paraben, Talk ve Alkol gibi cilde uzun vadede cilde zararlı bilimum katkı maddeleri var. Bu nedenle de Loreal Skin Perfection BB Krem ne yazık ki içerik bakımından beni üzdü :(

Benim T bölgem yağlı yanaklarım kurudur. Yani karma bir cilt tipim var. Öte yandan bu dönemde hormonel nedenlerle sivilce problemi yaşıyorum. Cildimde kırmızı sivilce lekeleri, göz çevremde koyu halkalar ve yanaklarımda renk eşitsizliği mevcut. Yani her bakımdan sorunlu bir cilt yapım var. 


Yukarıdaki fotoğraflarda sol baştan itibaren yüzümün en problemli bölgesinin makyajsız,  bir kat Loreal Skin Perfection BB Krem uygulanmış halini, en sağdaki fotoğrafta ise iki kat Loreal Skin Perfection BB Krem uygulanmış halini görebilirsiniz.

Benim ten rengim oldukça açık olduğu için bu BB kremin  Fair -Açık Ton'unu tercih ettim. Renk bakımından beni oldukça memnun etti. Zira boynuma bakarsanız,  Açık tonun kendi cilt rengimle çok uyumlu bir renk olduğunu görebilirsiniz. Renk, doğal tonda; yani ne pembe tonu ne de sarı tonu baskın yapıda. Bu nedenle nötr tenli biri olarak bu renk, benim cildimde çok doğal duruyor.

BB Krem, nemlendirme bakımından oldukça iyi. Cildimi nemlendiriyor ancak disko topu gibi de parlak yapmıyor. Ancak ben yinede BB Kremi 2 kat uyguladıktan sonra üzerine parlamaya engel olmak için mineral pudra uygulaması yaptım. Bu mineral pudra uygulaması, gün içerisinde bana tam bir matlık sağlıyor. Yoksa sadece BB Krem'le yüzümde bir miktarda olsa parlama oluyor. Saatler geçtikçe parlama artıyor.

Kapatıcılık konusuna gelirsek; ne yazık ki +loreal paris Skin Perfection BB Krem kapatıcılık bakımından sınıfta kaldı. Aslında BB Kremin oldukça kalın bir yapısı var. Ancak yüzüme sürdüğüm anda eriyor. Kapatıcılığı ne yazık ki renkli nemlendiricinin ötesine geçemiyor. Özelikle benim gibi kapatıcılık gerektiren problemli bir cildiniz varsa bu BB Krem sizi kesinlikle mutlu etmeyecektir. 2 kat uygulama yapsanız bile izleri ve lekeleri ya da göz altı morluklarını kapatmanız için ekstra bir kapatıcıya ihtiyaç duyacaksınız. Üst üste 2 kat uygulama yapsanız dahi bu BB Krem cilde pek de renk vermiyor. 2 kat uygulamayla sadece yüzümdeki renk eşitsizliğini giderebiliyorum. Ekstra kapatıcılık için mutlaka bir mineral pudraya ya da kapatıcıya ihtiyaç duyuyorum.

Kalıcılık konusuna gelirsek. BB Kremi, mineral pudrayla sabitlediğimde kalıcılığı oldukça fazla oluyor. Neredeyse yatana kadar yüzümde kalıyor. Ama tek başına kullanırsanız özellikle yağlı ve karma ciltlerde 4-5 saat sonra parlamaya ve kaybolmaya başlayacaktır.

Loreal Skin Perfection BB Kremi daha önce kullanmış olduğum tek BB krem olan Kiehl's BB kremle karşılaştıracak olursak. Kiehl's a göre rengi daha doğal, nemlendirme özelliği daha az ancak daha az parlama yapıyor yüzde. Kiehl's BB kremle ilgili yorumlarımı ayrıntılı olarak incelemek isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Bu BB kremin cilt görünümünü düzeltme konusunda iddiası olduğu için 1 ay daha kullanmaya devam edeceğim. Bakalım sonuçları ne olacak? Bir ay sonra sonuçlarını buraya eklerim.

Sonuç olarak Loreal Skin Perfection BB Krem içerik bakımından ve kapatıcılık bakımından beni tatmin etmediği için bir daha alacağım bir ürün değil.

İçeriğinde sadece SPF 25 var. Kış ayları için yeterli ancak yazın kesinlikle yeterli olmayacaktır. Bu da BB Kremin diğer bir olumsuz yanı. Loreal Skin Perfection BB Kremi, +Watsons Türkiye dan %25 indirimli olarak 19,90 TL'ye aldım. Kış ayları için renkli nemlendirici kullanmak isteyenler denesin ancak O'nun dışında vasat bir BB krem benim için.

Yorum Gönder