29 Ocak 2014 Çarşamba

MAYBELLINE DREAM PURE BB KREM


 +Gratis in Ocak 2014 Kataloğunda Maybelline Dream Pure BB Krem'in indirimde olduğunu gördüm. Hazır iyi de bir indirime girmişken denemek istedim. Daha önce Maybelline'den BB Krem kullanmamıştım. Benim sivilceye meyilli karma bir cildim olduğu için her ürünü son derece hassas yapıda olan cildime kullanamıyorum. Pure BB Krem özellikle sivilceye meyilli karma ve yağlı ciltler için geliştirilmiş. İçerisinde %2 Salistik Asit bulunuyor. Salistik Asit sivilceleri önleyen bir madde. Clinique'in acne solutions fondöteninde de %2 Salistik Asit bulunuyor. 


Bu BB Krem 8'i 1 arada. Ürünün ön tarafında içerisinde SPF 15 olduğu yazıyor ama arkasında Türkçe etiketinde SPF 30 güneş koruyucu olduğunu yazmışlar. Sanırım Türkçe etikete yanlış baskı yapılmış. İçerisindeki SPF 15 Güneş koruması oldukça düşük. Yalnızca kışın kapalı havalarda işe yarar. O'nun dışında ayrıca bu ürünle birlikte mutlaka bir güneş koruyucu kullanılması gerekir. Ayrıca yine arka tarafındaki Türkçe etiketinde, cilde ışıltı kazandırdığı belirtilmiş. Bu BB Kremin böyle de bir özelliği yok. Mat bir bitişi var. Yüzünüze ışıltı vermiyor. Zaten yağlı ciltlerinde tercih edeceği bir özellik değil.

BB kremin yağ içermemesi diğer bir iyi özelliği. Cilt ürünü tercih ederken mutlaka yağsız olanlardan tercih ediyorum. Zira yağ hem cildimin daha çabuk yağlanmasına neden oluyor hem de gözenekleri tıkıyor.


Fotoğrafta gördüğünüz üzere yapı olarak fondötene çok yakın. Kendisi benim şimdiye kadar denediğim BB Kremler arasında en favorim olan diyebilirim. Çünkü iki kat uygulama yapıldığında cilt kusurlarını çok güzel kapatıyor. Aşağıdaki fotoğrafta kapatıcılığını görebilirsiniz. Ayrıca gün boyu cildimde yağlanmaya da neden olmuyor. Ben diğer BB Kremlerimin üzerine mutlaka mineral pudra uygulaması yaparım . Ancak bu BB krem yüzümde parlamaya neden olmadığı için ayrıca pudra uygulamak zorunda kalmıyorum. 


Bendeki rengi Light, cilt rengimle ve boynumla çok güzel bir uyum sağladı. Daha çok sarı alt tonlu doğal bir renk olduğunu söyleyebilirim. Renk olarak da beni çok memnun etti. 

Şimdiye kadar kullandıklarımın içerisinde benim sivilceye meyilli karma ve lekeli cildim için en iyi BB Krem diyebilirim. Kapatıcılığının oldukça iyi olması en çok beğendiğim özelliklerinden biri. Böylelikle fondöten kullanmama gerek kalmıyor. 

Diğer bir hoşuma giden  özelliği ise mimik kırışıklıklarını dolup ince çizgileri belirginleştirmiyor. Nemlendirmesi çok iyi ayarlanmış. Yüzde parlamaya neden olmuyor. Renk eşitsizliklerini ve sivilce izlerini oldukça iyi kapatıyor.

Daha önce belirttiğim gibi tek kötü yanı içerisinde bulunan SPF'in yetersiz oluşu. Son olarak belirtmek isterim ki içerisinde Salistik asit bulunduğu için göz çevreme bu BB kremi uygulamıyorum. Göz çevreme farklı bir kapatıcı uygulaması yapıyorum.

Fiyatına gelirsek Gratis'ten indirimde 30 ml tüpü 14 TL'ye aldım. Ürünün performansına göre bu fiyatın çok ucuz olduğunu düşünüyorum. Sanırım normal fiyatı 29 TL. Kuru ciltlere hiç uygun bir BB krem değil ancak sivilceye meyilli yağlı ciltler için ideal bir BB Krem.

Hiç yorum yok: