6 Ocak 2014 Pazartesi

URBAN DECAY VICE 2 FAR PALETİ


 

 Urban Decay'in yeni far paleti "Vice 2". Son dönemde tüm Dünya'da en çok satan far paleti. Urban decay geçen sene "Vice" paleti piyasaya sürmüştü. "Vice" serisinin özelliği sürekli üretiminin olmaması, yalnızca limited edition olarak üretilmesi. Yani stoklar tükendiğind , bir daha bu far paletlerini alamıyorsunuz. Vice 2 paleti Ekim 2013 te piyasaya çıktı. Tabii ki +Sephora Türkiye Urban Decay markasını satmadığı için ne yazık ki Türkiye'de bu ürünü bulmak mümkün değil. Ben İngiltere'de yaşayan bir arkadaşımdan rica ettim. Yılbaşında gelirken getirdi. Yabancı bloglarda ve +YouTube da bu far paletinde çokça söz edildiğini duydum. Paletin tanıtımlarında swatch'larını görüp, renklerine bayıldım.  Paletin dışı da inanılmaz güzel. Çok şık duruyor. 
                                  


Malum +Urban Decay Cosmetics, Naked serisi paletleriyle popüler. Ancak Naked serisinin aksine bu far paletinde yalnızca nude renkler değil her çeşit renk bulunuyor. Palette toplamda 20 adet far var. Her bir sırada 5 adet far yer alıyor. Toplamda ise 4 sıra far var. Paletteki renklerden 2 si mat, 18 i sedefli ve simli. Farların yapıları inanılmaz güzel ve yumuşak. Ayrıca farların kalıcılıkları ve pigmentasyonu da çok iyi.

Paletin önünde bulunan düğmeye bastığınızda kapağı yavaşça açılıyor. Gerçekten iyi bir otomatik mekanizma yapmışlar. İçerisinde far paletinin boyunun tamamı kadar bir ayna var. Aynası inanılmaz kaliteli. En iyi makyaj aynasından bile daha iyi. İçerisindeki aynayı her zaman kullanabilirsiniz.
Far paletinin içerisinde çift taraflı bir fırça var. Ama fırçanın kılları çok kötü. Açıkçası fırça kılları adi bir plastikten yapılmış. Bu nedenle mecbur kalmadıkça bu fırçayı kullanmam.

Şimdi en üst sıradan başlayarak renkleri görelim.


 İlk sırada ve en başta bu iki koyu renk yer alıyor. Bu iki renk birbirine çok benziyor. Bence ikisini birlikte bu palete koymalarına gerek yokmuş. Lovesick'i çıkarıp yerine başka bir renk koyabilirlermiş. Smokeout  kahverengimsi sedefli bir renk. Lovesick in içerisinde ise ışıltılı simler var.


Shellshock inanılmaz güzel sedefli bir gri, pigmentasyonu harika.  Yanındaki pembe renklerle çok güzel bir görünüm elde edilebilir.


Prank'ın içerisinde yeşilimsi simler var aslında ama fotoğrafta pek seçilmiyor. Her iki renkte harika.

 Strike tam bir altın rengi, Strashl'a birlikte kullanıldığında harika bir görünüm elde edilebileceğini düşünüyorum.

Poison ise sedefli bir lacivert. 

                                             
                      Damaged eşine az rastlanır bir yeşil tonu. Yeşil bir far ancak bu kadar güzel olur.

                                             
                                         Bu mor ve lila renkleri de en sevdiklerim arasında.


Bu far paletinde hem nude hem de parlak renkler var. Nude renkleri de gerçekten çok güzel. Yani ayrıca bir Naked Palet almaya gerek yok bence. Habit ve Rewind paletteki mat renkler. Geçiş yapmak için kullanılabilirler. 

Bu far paletinde bulunan renkler yalnızca bu palet için üretilmiş özel renkler. Urban Decay'in başka hiçbir paletinde bu renkler yok. Urban Decay Vice 2 palete sahip olduğunuzda başka hiçbir renk far almanıza gerek kalmayacaktır. Zira ihtiyacınız olan bütün renkler bu paletin içerisinde mevcut. Ayrıca farlar inanılmaz kaliteli, primer kullanmadan bile farların kalıcılıkları çok iyi. 

Bu paletin fiyatına gelecek olursak bana maliyeti toplam 130 TL. Her bir kuruşunu sonuna kadar hak ediyor. Zira Mac'ten 20 tane far almaya kalksanız fiyatı eminim 500 TL'yi geçer.  Kendisi makyaj masamın vazgeçilmezi haline geldi. Amazon'a ya da Ebay'e bakarsanız belki siz de sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder