2 Ocak 2014 Perşembe

YVES ROCHER PURE SYSTEM+Yves Rocher Türkiye'nin en çok satılan ürünlerinden biri akne ve sivilceler için olan "Pure System" cilt bakım serisi. Bu serinin ürünlerinin Paraben içermemesi beni gerçekten çok mutlu etti. Bu nedenle denemek istedim. Benim cildimdeki asıl sorun; kızarık sivilce lekeleri. Yüzümde küçük bir sivilce çıkar, sivilce bir haftada geçer ancak izi, bir türlü geçmek bilmez. Paraben içermediği ve fiyatı da oldukça uygun olduğu için Yves Rocher Pure System serisi ürünlerini denemek istedim. Bu ürünlerin içerisinde iz ve leke tedavisinde çok etkili olduğu bilinen Aloe Vera bitkisi ve antibakteriyel özelliği bulunan Salistik Asit var. Pure System serisi 4 aşamadan oluşuyor. Bende Vichy'nin yüz temizleme jeli olduğu için Yves Rocher'nin yüz temizleme jelini almadım. Resimde de gördüğünüz Tonik, Bakım Kremi ve Maske benim satın aldığım ürünler.

1. AKNE KIZARIKLIKLARINI HAFİFLETEN, GÖZENEKLERİ ARINDIRAN MATLAŞTIRICI TONİK
Tonik'in açıklamasında yazanlarSalisilik Asit ve Aloe Vera Özü içeren güçlü formülü ile bu arındırıcı tonik, tıkanmış gözenekleri açar, derinlemesine temizler ve cilt dokusunu matlaştırır. Sebum fazlasından arınan gözenekler daralır, cilt dokusu pürüzsüzleşir. Formülündeki onarıcı özelliği akne kızarıklıklarını hafifletir. 
Her gün düzenli olarak temizleme jelinin ardından özellikle yüzün daha yağlı olan T bölgesine (alın, burun, çene) uygulayınız.
...Ve dahası: Formülündeki cilt yenileyici antibakteriyel Salisilik Asit ve yoğun onarıcı Aloe Vera Özü sayesinde sivilce oluşumunu engeller ve sivilce izlerini yok eder.Dermatolojik uzmanlık altında geliştirilmiş ve test edilmiştir.


Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere, bu tonik yapı olarak, klasik toniklere benzemiyor. Oldukça yoğun bir kıvamı var. Tonikten ziyade jel gibi bir kıvamı var. Tonik jel kıvamında olduğu için uygulama sonrası yüzde kalın ve hafif yapış yapış bir his bırakıyor. Bu nedenle ben bu toniği hiç sevmedim. Pamukla uygulaması da zor. Çünkü ağır yapılı olması sebebiyle pamuğa yapışıyor. Bu tonik için en iyisi elle uygulama diyebilirim. Her ne kadar yapı olarak toniği sevmesem de düzenli kullanımda gözenekleri gerçekten de küçülttüğünü söyleyebilirim. Özellikle  burun çevremdeki gözeneklerin küçülttüğünü fark ettim. Ancak sivilce izleri üzerinde bir etkisi olduğunu söyleyemem. Sivilce lekelerinde bariz bir kaybolma olmadı. Ancak en azından daha da kötü olmadılar. Bu tonik 150 ml ve fiyatı 22.90-TL 

2. AKNELERİ VE SİYAH NOKTALARI YOK EDEN, MATLAŞTIRICI, KUSUR GİDERİCİ BAKIM KREMİ 
Kremin açıklamasında yazanlar; Yoğun tedavi edici formülüyle bu bakım kremi, sivilce ve siyah noktaların neden olduğu izleri ortadan kaldırır, cilt dokusunu düzeltir. Cilt 8 saat boyunca matlığını korur. Formülü yağ içermez ve gözenek tıkayıcı kalıntı bırakmaz.

Her gün düzenli olarak temiz cilde uygulanması önerilir.
Bu bakım kremi yapı olarak bildiğimiz klasik nemlendiriciler gibi. Ben bu kremi akşamları cildimi temizleyip, tonik uyguladıktan sonra sürüyordum. Hoş bir yapısı var. Ancak sivilce lekelerinde çok etkili olduğunu söyleyemem. Gözle görülür bir iyileşme göremedim. Gerçi ben ürünlerin hiçbirini düzenli kullanmadım. Belki düzenli kullanıldığında sonuç verebilir. Zira bu tarz bakım ürünlerinde düzenli kullanım çok önemli. Krem 40 ml ve fiyatı 27.90 TL
                                                 

3. SİYAH NOKTALARI YOK EDEN, GÖZENEKLERİ DERİNLEMESİNE ARINDIRAN, SEBUM DENGELEYİCİ MASKE 

Açıklamasında Yazanlar ; Cildi tamamen yenileyen bu maske, cildi siyah noktalardan derinlemesine temizler ve cildin sebum fazlasını emerek sivilce ve siyah noktaların tekrar oluşumunu engeller. Ciltteki akne kızarıklıklarının dinmesini sağlar.

Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra sadece 3 dakika bekletiyorsunuz. Gerçekten çok güçlü bir maske. Yüzünüzde 3 dakikadan fazla bekletirseniz kızarıklık ve kuruluğa neden oluyor. Haftada bir ya da iki kere uygulanması öneriliyor. Zaten çok güçlü bir maske olduğu için daha fazla uygulayamazsınız. Maskeyi uyguladığınız anda gözeneklerimin olduğu yerlerde iğne deliği gibi noktalar açılıyordu. Sanırım bunun nedeni gözenekleri gerçekten temizlemesi. Maskeyi sürdüğüm anda bir ferahlık hissi duyuyordum. Gerçekten çok etkili bir maske. Bu maskenin etkisi daha çok siyah noktalarda belli oluyor. Maske 50 ml ve fiyatı 22.902-TL

SONUÇ: Bu serinin ürünlerinin tamamının hoş bir kokusu var. Clinique gibi buram buram kimyasal kokan ürünlerden değil. Ben bu ürünleri düzenli kullanmadım çünkü bu serinin ürünlerinin tamamının içerisinde Salistik Asit olması cildimde özellikle yanak bölgemde kuruluğa neden oluyor. Karma bir cilt tipim var. Sivilce ve leke problemim yanak ve ağız çevremde olduğu için ürünleri de yine bu bölgelere uyguluyordum. Bu bölgelerde ise kuruluk oluyordu. Öte yandan cildi çok yağlı olanlarda belki kuruluk problemi olmaz. 

Benim bu seride favori ürünlerim bakım kremi ve maske oldu. Ama maalesef sivilce izlerim üzerinde pek bir etkileri olmadı. Düzenli kullandığınız taktirde işe yarayabilir belki. Ben bu ürünleri kullanmadan önce cildinizi Clariosonic'le temizleyip öyle uygulama yapmanızı tavsiye ederim. Zira Clarisonic cildi derinlemesine temizleyip, gözenekleri açtığı için bu tarz bakım ürünlerinin daha fazla etkisini görüyorsunuz. Ben bu ürünleri Clarisonic almadan önce kullanmıştım. Bu nedenle birlikte etkilerin sonuçlarını tecrübe edemedim. Clarisonic'le ilgili detaylı bilgi edinmek ve yorumlarımı  görmek isterseniz buraya tıklayın.  

Yves Rocher Pure System, sivilce ve sivilce lekeleri üzerinde mucize yaratmamakla birlikte fiyat olarak uygun olmaları sebebiyle satın almaya değen ürünler olduğunu düşünüyorum. Bariz sonuçları olmasa da Clinique'den çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. 

Yorum Gönder