13 Ocak 2014 Pazartesi

YVES ROCHER SEBO SPECIFIC ULTRA MAT NEMLENDİRİCİ


 Karma ve sivilceye meyilli bir cildim var. Üstelik son derece de hassas. Bu nedenle benim için uygun bir nemlendirici bulmak çok zor. Çok farklı nemlendiriciler denedim. Ne yazık ki işte benim nemlendiricim diyeceğim bir ürünle ne yazık ki henüz karşılaşmadım. Nemlendirici arayışlarımın sonuncusu +Yves Rocher Türkiye'nin karma ve yağlı ciltler için olan nemlendiricisi Sebo Specific Ultra Mat. Bakalım Yves Rocher bu ürün hakkında ne demiş;

Kaside Kökü içeren formülü sayesinde cilde gün boyu süren bir matlık kazandırır. Yağlı cildin günlü nem ihtiyacını giderirken, en sıcak günlerde bile parlamayı önler. 
Her gün düzenli olarak uygulanması önerilir.

...Ve dahası: Formülündeki Kaside Kökü hücreleri Flavoid adlı moleküller içerir. Bu moleküller cildin yağ dengesini kontrol altına alır, yağ fazlasını emerek parlamayı engeller.
Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 Bu nemlendirici adı gibi son derece mat bir nemlendirici. Hatta şimdiye kadar kullandığım nemlendiriciler arasında en mat bitiş sağlayan nemlendirici. Kesinlikle yüzde yağlı bir his bırakmıyor. Bu bakımdan nemlendiriciyi çok beğendim. Ancak yüzde bütün bir gün matlık sağlamıyor. Nemlendirici uyguladıktan yaklaşık 4 saatten sonra burun çevremde parlama başlıyor. Ama sonuçta bir nemlendirici, makyaj bazı değil. Bu nedenle çok da büyük bir beklenti içerisinde olmamak gerek.


Yves Rocher ürünlerinde genel olarak bitkisel içerikler fazlaca bol. Ancak bu demek değil ki içlerinde kimyasal maddeler ve katkı maddeleri yok. Bu nemlendiriciyle ilgili kafamı karıştıran şey içerisinde paraben olup olmadığı meselesi. Kutusunda bu konuda bir bilgi yok. Genelde Yves Rocher ürünlerinde paraben yoksa parabensiz yazıyor ancak bu nemlendirici de hiçbir şey yazmıyor.Gördüğünüz gibi nemlendiricinin rengi son derece yeşil. İlk defa bu kadar belirgin bir rengi olan nemlendirici gördüm. Benim bu nemlendiricide sevmediğim şey belki de renginden de kaynaklanıyor olabilir. Zira bu nemlendiricinin çok kötü bir kokusu var. Kokulara karşı aşırı bir hassasiyetim yok ancak bu nemlendiricinin kokusu beni gerçekten çok rahatsız etti. Kötü bir bitki kokusu var ve bu koku çok baskın. Sabah sabah yüzüme böyle kötü kokulu bir şey sürmek gelmiyor içimden. İşte bu nedenle Sebo Specific Mat Nemlendirici performans olarak beni etkilese de koku bakımından sınıfta kaldı. Bir daha alacağımı zannetmiyorum.
Yorum Gönder