11 Şubat 2014 Salı

BIODERMA SEBIUM H2O


 Malum gerek Dünya'da gerekse de Türkiye'de Bioderma H2O ile ilgili yazı yazmayan, bu seriden övgü ile bahsetmeyen blogger kalmamıştır. Ancak bende bu ürün hakkında kendi kişisel görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Blogger ların yoğun övgüsü sebebiyle denemek istediğim makyaj temizleyici oldu Bioderma Sebium H2O. Benim karma ve akneye meyilli bir cildim olduğu için Sebium H2O'yu tercih ettim. Sebium H2O akneye neden olan sebum salgısını dengeliyormuş. Açıkçası akne lekelerim üzerinde pek bir değişiklik yaratmadı.

Ben Eczaneden 500 ml olan boyunu almıştım. Kullanım süresi 12 ay. Beni tam da 1 yıl idare etti.


Her ne kadar dibinde çok az kalmış olsa da fotoğrafta gördüğünüz üzere mavi bir rengi var. Yani mavi renkli bir solüsyon. Bir de  ilaç gibi kokuyor. Kokusuz olmasını tercih ederdim açıkçası.


 Sabun ve alkol içermeyen bir temizleyici. Hem makyaj temizleyici hem de tonik olarak kullanabiliyorsunuz. Ben sadece makyaj temizleyici olarak kullandım.

Makyajı temizledikten sonra tekrar temizleyici ve su kullanarak yüzü temizlemeye gerek olmadığını belirtmişler. Ancak bu ürün tek başına makyajın tamamını temizlemek için yeterli değil. Ben yüz makyajımı Bioderma Sebium H2O ile temizledikten sonra yüzümü mutlaka Lush Fresh Pharmacy sabun ve Clariosonic Mia2 ile temizliyorum. Her ne kadar öncesinde makyajımı Sebium H20 ile temizlesem de sonrasında yüzümü Clariosonic ile temizlediğimde Clariosonic fırçası fondöten rengini alıyor. Bu demek oluyor ki Sebium H20 yüzeysel bir temizlik sağlıyor. Derinlemesine bir temizlik ve gözenek temizliği için mutlaka ayrı bir temizleyici kullanmanız gerekiyor. Clariosoniz Mia 2 ile ilgili yazımı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Öte yandan göz makyajı için de tek başına yeterli bir ürün değil. Tek başına tüm göz makyajını temizlemiyor. Özellikle eyeliner ve maskara için son derece yetersiz olduğunu düşünüyorum. Eyeliner ve maskara için mutlaka ayrı bir göz makyajı temizleyicisi kullanmak gerekiyor. Ben Vichy'nin paraben içermeyen göz makyaj temizleyicisini kullanıyorum. Vichy göz makyajı temizleyicisi ile ilgili yazımı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yukarıdaki fotoğrafta ürünün içeriğini görebilirsiniz. İçeriğinde oldukça fazla kimyasal var. Daha az kimyasal kullanılmasını tercih ederdim açıkçası.

Benim Bioderma Sebium H2O şu an için bitti sayılır. Ancak bir daha almayı düşündüğüm bir ürün değil. Zira  Loreal Üç Etkili Makyaj Temizleme Suyu da aynı yapıda bir solüsyon ve aynı görevi görüyor. Üstelik fiyat olarak da çok daha uygun. Hem de Loreal Üç Etkili Makyaj Temizleme Suyu'nun içeriğinde daha az kimyasal var. Göz makyajını da bir tık daha iyi temizliyor. Bu nedenle kendisi benim favorim şu anda.

Sonuç olarak internetteki yorumlara aldanıp hemen bu solüsyonu almaya kalkmayın. Çoğu blogger yazılarını ücretsiz aldıkları ürünler karşılığı yazdıkları için çok da dürüst hareket etmiyorlar.

Bioderma Sebium H20'nun aynı içerikte hem de daha ucuz alternatiflerini hem Loreal hem de Garnier piyasaya sundu. İlk çıktığında öyle olabilir ama şu an için eşi benzeri olmayan bir ürün değil. İlk çıktığında çok orjinal bir ürün olabilir ama şu anda ucuz alternatifleri raflarda çoktan yerini almış durumda.

Bu arada Bioderma Sebium H2O'yu eczaneden 55 TL'ye almıştım.

Hiç yorum yok: