1 Mart 2014 Cumartesi

BARE MINERALS READY FONDÖTEN


Bare Minerals 2013 yılının başında klasik toz fondötenlerinin dışında sıkıştırılmış kompakt fondötenlerini piyasaya sürdü. Çoğu insan toz fondötenin uygulamasını dağınık ve zor olduğunu belirtmiş, gelen talep üzerine Bare Minerals bu kompakt fondötenini geliştirmiş.

Bence de toz fondötenlerin uygulaması kesinlikle daha zor. Etrafta tozlar uçuşabiliyor. Ve tekrar tekrar kapağa fondöten döküp uygulamak çok vakit alıyor. Bare Minarels'ın toz fondötenini uygulaması vakit aldığı ve kapatıcılığı benim için tek başına yeterli olmadığı için yeni Ready fondötenini hemen denemek istedim.
Bendeki rengi Medium Beige, artık yeni çıkanlarında R270 gibi numaralar kullanıyorlar. Pudra 14 gr. İçerik olarak toz fondötenle aynı. İlk görünüşte oldukça koyu renk gibi duruyor. Ancak yüzüme uyguladığımda rengi daha açık duruyor. Cilt rengime daha uygun bir renk oluyor. Yani fondöteni ilk açtğıınızda rengi koyu diye üzülmeyin. Yüzünüzde daha açık duracak.Gördüğünüz gibi ben neredeyse 1 yıldır bu fondöteni kullanıyorum. Gerçekten inanılmaz memnun kaldım. Bunun birinci nedeni kapatıcılığının inanılmaz iyi olması. Benim yüzümde özellikle ağız ve yanak bölgemde sivilce, sivilce lekeleri ve kırmızılıklar var. Tüm bu problemli bölgeleri kapatıcı kullanmama gerek kalmaksızın harika bir şekilde kapatıyor. Full kapatıcılığı var diyebiliriz.

Öte yandan kompakt olduğu için uygulaması da çok pratik. Normalde Bare Minerals'ın bu fondöten için özel bir fırçası var. Ancak çok pahalı ben bu fondöteni uygulamak için Physicians Formula'nın Kabuki fırçasını kullanıyorum. Kabuki fırça ile ilgili yazımı görmek için  buraya tıklayabilirsiniz.  Physicians Formula'nın Kabuki fırçasıyla uygulama yaptığımda full kapatıcılık elde ediyorum. Yüzüm kusursuz görünüyor.

Öte yandan ciltte ağır bir his bırakmıyor. Hiç makyaj yokmuş gibi bir his veriyor.

Fondötenin bitişi mat olduğu için yağlanma problemi yapmıyor. Ama içerisinde çok az hafif ışıltılar var, bu ışıltılar cilde hoş bir sağlıklı görünüş veriyor. Ama kesinlikle cildimi disko topu gibi parlak yapmıyor.

İçerisinde SPF 20 güneş koruyucusu olması diğer bir harika özelliği böylece kış günlerinde ayrıca bir güneş koruyucu kullanmanıza gerek kalmıyor. Toz fondötende SPF 15 var. Güneş koruma özelliğini Ready fondöten de biraz daha arttırmışlar ki çok iyi olmuş.

Yanak ve ağız bölgemdeki tüm sivilce ve lekeleri harika kapatıyor. Cildim neredeyse kusursuz görünüyor. Mineral bu fondöten fotoğraflarda da çok harika bir görüntü veriyor. Mineral pigmentler ışığı yansıtıyor ve cildim kusursuz görünüyor.

Evet gelelim fiyatına, ne yazık ki bu fondöteni yalnızca internetten alabilirsiniz. Türkiye'de her kozmetik malzemesinde olduğu gibi bu fondötende çok pahalıya satılıyor. Ben bu fondöteni www.guzelligetikla.com adresinden 117TL'ye aldım. Ama gerçekten de çok memnun kaldım. Bu fondöteni özellikle lekeli ve kapatıcılığa ihtiyaç duyulan cilde sahip olanlara tavsiye ederim. Cildinize zararlı kimyasallarla zarar vermeyin.

Hiç yorum yok: