10 Mart 2014 Pazartesi

ELEKTRİKLİ BİGUDİ İLE 15 DK DA İRİ DALGALI VE HACİMLİ SAÇLAR

               Saçlarımın doğal hali           Bigudileri çıkardıktan sonra   Havalandırdıktan sonra

Uzun saçlı olduğum için hacimli ve iri dalgalı saç modellerine bayılıyorum. Bence her türlü kıyafete bambaşka bir hava veriyor. Türkiye'de kuaförler dalga yapmak için hep maşa kullanırlar. Maşa ile elde edilen dalgalardan hiçbir zaman hoşlanmadım. Benim istediğim kabarık ve iri dalgalı görüntüyü hiçbir zaman elde edemedim ne yazık ki. Genellikle maşa ile yapılan dalgalar "Lulu" gibi duruyor. Öte yandan maşa, hem saça çok zarar veriyor hem de uygulaması çok uzun sürüyor. Tek tek hepsiyle uğraşınca 1 saatim saçıma maşa yapmakla geçiyordu. Ayrıca maşa yaparken kolum da ağrıyor.Youtube da video izlerken bu Amerikalı kızlar saçlarını nasıl iri dalgalı yapıyorlar diye araştırırken. Elektrikli bigudilerle karşılaşmış oldum. Bu elektrikli bigudiler hem saça pek zarar vermiyor hem de çok kısa sürede hacimli ve iri dalgalı saçlara sahip olabiliyorsunuz. Fiyatının da çok pahalı olmadığını görünce bende hemen Amazon dan sipariş verdim. Yaklaşık 3-4 haftada paket elime ulaştı. Birçok elektrikli bigudi markası var ama Amerika'da en çok popüler olan "ConAir" markasının elektrikli bigudileri. Farklı ebatlarda elektrikli bigudiler var. Ben en iri dalgaları elde edebilmek için 2 inch'lik bigudi setini aldım.


Fotoğrafta gördüğünüz üzere bu sette 8 tane elektrikli bigudi  ve bigudileri tutturmak için 8 tane plastik klips var. Benim saçlarım oldukça gür olmasına rağmen 8 tane bigudi bana yetiyor. Sistem şu şekilde çalışıyor. Makinenin içerisinde metal  iki sıra plaka var. Bigudileri fotoğraftaki gibi bu metal plakaların üzerine oturtuyorsunuz. Fişe taktığınız anda fotoğraftaki kırmızı düğme yanıyor ve bigudiler ısınmaya başlıyor. Ürün Amerika'dan geldiği için Türkiye fişlerinde kullanabilmek için mutlaka bir adaptör gerekiyor. Benim Amerika'dayken hali hazırda kullandığım bir adaptörüm vardı. Yine O'nu kullanıyorum. Zaten her elektronik markette bulabilirsiniz bu adaptörleri fiyatları 5 TL civarındadır. Bigudiler 5 dk içerisinde gayet güzel ısınıyor. Bigudiler ısınırken önce saçıma ısı koruyucu sprey sıkıyorum. Bu sprey hem saçı ısıdan koruyor hem de daha kolay şekil almasını sağlıyor. Bu tarz ısı koruyucu spreyleri Gratis ve Watson's larda bulabilirsiniz.


                         

Bigudiler ısındıktan sonra fotoğraftaki gibi saçlarımı kısım kısım bölerek ve önce ön taraftan başlayarak bigudilere sarıyorum. Bigudilerin üzeri kaymaz bir kumaş tarzı meteryalle kaplı, bu materyal saçın kaymasını engelliyor. Ben saçlarımı dışa yani yukarı doğru sarıyorum. Böyle daha güzel dalgalar elde ediyorum. Saçlarımı bigudiye sardıktan sonra klipsle bigudiyi sabitliyorum.


Tüm saçımı bigudiyle sarmak yaklaşık 3 dk alıyor. Bigudiler maşa giibi çok sıcak olmuyor. Kulağınıza falan değsede yakmıyor. Ama sıcaklığını hissediyorsunuz. Tüm saçımı sardıktan sonra saç spreyini bigudilerin üzerinde dolaştırarak sıkıyorum. Bigudileri, saçlarmda ortalama 15 dk soğuyana kadar bekletiyorum. Ben de bu arada makyajımı yapıyorum genellikle. 15 dk sonra bigudileri açıyorum. Saçlarımın tamamını açtıktan sonra saçımı ellerimde havalandırıyorum. Böylelikle 15 dk da saçlarıma zarar vermeden hızlı ve pratik biçimde kuaförden çıkmışçasına güzel duran iri dalgalı hacimli saçlara sahip oluyorum. İsterseniz daha kabarık bir görünüm elde etmek için üst taraflara krepe de yapabilirsiniz. Ben abartmadan önlerime biraz krepe yapıyorum. Okula , işe giderken ya da arkadaşlarınızla ve sevgilinizle dışarı çıkarken saçlarınızı kendiniz kısa sürede yapabilirsiniz.

 Saçlarımın önünü yaparken kesinlikle fön makinesi kullanmadım. Saçlarımın önlerindeki görüntüyü tamemen elektrikli bigudi kullanarak elde ettim. Saçlarımı böyle kullanmaya bayılıyorum. Bence çok güzel duruyorlar.
Ben bu elektrikli bigudi  sanırım 45 dolara aldım. Artı birde kargo bedeli vardı. Çok pahalı bir ürün değil bence. Ama son kuruşuna kadar parasını hak ediyor. Ne yazık ki Türkiye'de böyle elektrikli bigudiler yok. Remington'ın varmış ama iyi şekil vermiyormuş.

Bu elektrikli bigudinin tek kötü yanı klipslerin bigudileri pek iyi tutmaması, bir de makine açma- kapama düğmesi olmaması. Fişe takıp çıkarmanız gerekiyor. Beğendiyseniz yorumlarınızı beklerim :)

Diğer elektrikli bigudimi satıyorum. İlgilenenler buraya tıklayarak ürünün detaylarına bakabilir.

Hiç yorum yok: