23 Nisan 2014 Çarşamba

LUSH ANGELS ON BARE SKINUzun bir aradan sonra nihayet yeni yazımla geri döndüm. Son iki aydır çok yoğun toplantılarım olduğu için bloguma hiç vakit ayıramadım. Neyse hasret sona erdi diyelim.

Kozmetik ürünleri içerisinde en hassas olduğum ürün yüz temizleyicisidir. Deneme yanılma yöntemiyle yıllardır çok çeşitli ürünler kullandım. Sonunda doktor komşumuzun tavsiyesiyle cildime kimyasal ürünler yerine doğal ürünler kullanmaya karar verdim.  Hassas sivilceye meyilli bir cildim var, günlük hayatımda makyaj da yapıyorum ayrıca karma bir cilt tipim var. Bu durumda kullandığım temizleyici daha da önem arz ediyor. Kimyasalı bol ürünler cildimde kızarıklık ve ph dengesinde bozulmaya neden oluyor. En sonunda bir Lush mağazasına giderek yüz temizleyici almaya karar verdim. Aslında benim aklımda farklı bir ürün olmasına karşın mağaza çalışanı Angels On Bare Skin'i tavsiye etti. Hem yüz hem de vücut için bir temizleyici. Ben sadece yüzüme kullandım. Vücut içinde kullanırsanız daha çabuk biter.

Angels On Bare Skin %100 doğal, herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Bu nedenle olsa gerek hayatımda ilk defa bir yüz bakım ürününden çok memnun kaldım. Clinique, Vichy vesair markalar gibi cildimi tahriş etmedi. Cildimi zarar vermeden, doğal yapısını bozmadan temizliyor ve çok güzel bir yumuşaklık ve parlaklı veriyor.


İçerisinde başlıca kaolin, kil, lavanta ve gül var.  Lavanta ve gül sebebiyle olsa gerek çok hoş bir kokusu var gerçekten. Cilde hem nem verip hem de sebumu dengeliyor. Lush'ın tüm dünyada en çok satan ürünlerinden birisi.
Yapısı itibariyle hem temizleyici hem de peeling. İçerisinde tanecikleri var. Peeling etkisi sert bir peeling değil son derece yumuşak bir peeling yapıyor.

 Elinize bir miktar alıp, ılık suyla yumuşatıp öyle yüzünüze uyguluyorsunuz. Klasik kimyasal temizleyiciler gibi köpürmüyor, beyaz bir hal alıyor. Tüm yüzünüzü bu temizleyici ile iyici ovaladıktan sonra  yüzümü ılık suyla yıkıyorum. Gerçekten de ciltte çok hoş bir his bırakıyor. Ayrıca kızarıklığa da neden olmuyor. Kendisi gerçekten de sivilce izlerimi azaltmada son derece başarılı oldu. Sivilce lekelerini azaltma konusunda gerçekten de çok etkili. Şimdiye kadar kullandığım bir çok pahalı kimyasal temizleyiciden çok daha iyi bir sonuç çıkardı.


Fotoğrafta gördüğünüz üzere içerisinde tohum gibi tanecikler de var.Ben 100 gr aldım. Ürünün içerisindekiler tamamen doğal olduğu için kısa bir kullanım süresi var. O da altında yazıyor. 3 aylık kullanım süresinde ben 100 gramını bile bitiremedim. Zira aynı zamanda Lush'ın Fresh Pharmacy temizleyicisini de kullandım. Şimdi Angels On Bare Skin's in kullanım süresi dolduğu için her ne kadar hala kutusunda olsa da kullanamayacağım. Angels On Bare Skin makyaj kalıntılarını temizlemede de son derece başarılı. Tekrar almak istediğim ender ürünlerden biri. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. 100 gr'ın fiyatı 31-TL. Performansına göre fiyatı oldukça makul sayılır.

Hiç yorum yok: