3 Nisan 2014 Perşembe

PHYSICIANS FORMULA ÜRÜN İNCELEMESİ

 Evimin karşısındaki eczane Physicians Formula ürünlerini sattığı için çok memnunum. Zira eczaneye her gidişimde mutlaka Physicians Formula standına bir göz atarım. Physicians Formula'nın bronzlaştırıcısında kampanya varmış. Yanında biri kahverengi diğeri siyah göz kalemleri hediyeymiş. Daha önce kullandığım Physicians Formula göz kalemi bitmek üzereyken böyle bir kampanyaya denk geldiğime çok sevindim ve hemen aldım.


Physicians Formula'nın birçok farklı bronzlaştırıcısı var. Uzun süren kararsızlığımdan sonra hediyeli olması sebebiyle bu Bronze Booster bronzlaştırıcıda karar kıldım. Benim aldığım renk Ligt to Medium. Açık tenli Türk kadınları için ideal bir renk.

Bronze Booster bronzlaştırıcının içerisinde dört farklı tonda renk var. Yaz, Kış İlkbahar, Sonbahar olarak renk tonlarını ayırmışlar. Bu renkleri ister ayrı ayrı ister hepsini birlikte yedirerek sürebiliyorsunuz. Ben şahsen hepsini birlikte yedirerek kullanmayı seviyorum.

Physicians Formula'nın en sevdiğim özellikleri tabii ki bu bronzlaşrırıcıda da var. Parabensiz, Parfümsüz ve Komodejenik değil.


Bronzlaştıcının rengine bayıldım. Ne benefit hoola bronzlaştısının çamur gibi kahverengi ne de diğer bronzlaştırıcıların turunculuğu var. Benefit bronzlaştırıcı ile ilgili yorumlarıma bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Şahsen turuncu bronzlaştırıcılardan nefret ediyorum. Çok yapay duruyor. Ne yazık ki birçok markanın bronzlaştırıcısı turuncu oluyor. Ancak bu bronzlaştırıcı orange-free, gerçekten de güneşte bronzlaşmış gibi çok doğal bir renk veriyor. Şimdiye kadar kullandığım bronzlaştırıcılar içerisinde rengini en çok beğendiğim kesinlikle bu Bronze Booster bronzlaştırıcı oldu. Açık tenimde inanılmaz doğal duruyor.

Fırçayla sürdüğünüzde toz olup etrafta uçuşmuyor. Pudra yapısı da çok kaliteli.


Bronzlaştırıcının içerisinde altın rengi hafif simler var. Genellikle mat bronzlaştırıcılardan hoşlanan biri olarak alırken açıkçası tereddüt ettim. Ama bu simler uygulama yapınca yüzde neredeyse hiç belli olmuyor. Ancak yanaklarda özellikle sağlıklı bir görünüm sağlıyor.

 Bütün Physicians Formula ürünlerinde olduğu gibi alt kısmında fırçası ve aynası var. Fırçası harika değil ama zor zamanlarda işinizi görüyor.


 Gelelim tüm zamanların en harika göz kalemlerine. En pahalısından en ucuzuna kadar şimdiye kadar birçok markanın göz kalemini kullandım. Ama hiçbir markanın göz kaleminden Physicians Formula'nın shimmer Strips göz kalemleri kadar memnun kalmadım. Birincisi bütün göz kalemleri bende akma ve bulaşma yapar. Ama bu göz kalemlerinde kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmadım. İkincisi son derece yumuşaklar inanılmaz kolay sürülüyorlar. Yalnızca asansörlü olmaları sebebiyle ucunu çok çıkarmadan kullnmak gerekiyor. Zira ucu kırılıyor.

Parabensiz, Parfümsüz, Glutensiz ayrıca hassas gözler için de uygun.

Waterproof olması sebebiyle gözleriniz yaşarsa da bu kalemler asla akma ya da bulaşma yapmıyor.

En sevdiğim özellikleri ise kalıcılıklarının çok uzun olması. Sabah sürdüğümde akşam makyajımı çıkarana kadar kalem gözümde akmadan, bulaşmadan aynı şekilde kalıyor.

Öte yandan temizlemesi de zor değil, yumuşacık.

Ben günlük makyajımda siyahtan ziyade kahverengiyi tercih ediyorum. Daha doğal bir görüntü veriyor. Bu kalemleri hem alt kirpik diplerime hem de üst göz kapağıma eyeliner olarak uyguluyorum. Harika duruyor. Hem kalemi hem de bronzlaştırıcıyı herkese tavsiye ederim. Deneyin kesinlikle pişman olmazsınız.

Bu arada bu ürünleri eczaneden 75TL'ye aldım. Bu kadar kaliteli ürünler için fiyatları da çok uygun.

Hiç yorum yok: