30 Nisan 2014 Çarşamba

THE BODY SHOP RAINFOREST BALANCE SAÇ KREMİ

Hamileliğim sebebiyle Parabensiz saç ürünleri denememin en sonuncusu The Body Shop'un Yağlı saçlar için olan Rainforest Balance serisi saç kremi oldu. Ne yazık ki yağlı saçlarım için hala tam istediğim gibi bir saç kremi bulabilmiş değilim. 

Gelelim The Body Shop'un Rainforest Balance Saç Kremi'ne; bu saç kremini almamdaki en büyük neden Silikon, Renklendirici ve Paraben içermemesi. Silikon saçı ağırlaştıran bir madde. Ancak bu saç kreminin içerisinde silikon bulunmamasına rağmen saçta hiç de hafiflik yaratmıyor ne yazık ki.

Bu saç kreminin içerisinde pracaxi yağı, beyaz ısırgan otu özü, yosun ve aloe vera bulunuyormuş.250 ml'lık şişenin fiyatı da 19,90-TL.

Aslında tüm bu özelliklere bakınca bu saç kreminden çok memnun kalacağımı umuyordum. Ancak ne yazık ki umduğum gibi bir sonuç alamadım. Şu anda bir an önce şişeyi bitirmek ve başka bir ürün denemek istiyorum. Zira öncelikle içerisinde bulunan yosundan mıdır nedir bu saç kreminin daha önce burnumun hiç alışık olmadığı garip, nahoş bir kokusu var. İkincisi, yağlı saçlar için bir saç kremi olmasına karşın saçın yağlanmasına ilişkin hiçbir faydası yok. Saçlarım yine her zaman ki gibi çabuk yağlandı. Üçüncüsü ise yapısı çok garip saça yumuşaklık vermiyor ayrıca saçın hacimsiz görünmesine neden oluyor.Şişenin üzerinde kullanma talimatında elimize bir miktar ürün döküp önce suyla sulandırıp sonra saça uygulama yapılması tavsiye edilmiş ancak saç kremini böyle sulandırınca saç kremi suyun içerisinde çözülüp kayboluyor. Bu nedenle ben genellikle direk saçıma uyguladım. Normal saç kremleri gibi saçta kaymıyor, kazık gibi kalıyor sanki. 

Bu saç kreminin rengi de çok garip, fotoğrafta net değil ama hafif grimsi bir rengi var.
Sonuç olarak +The Body Shop'ın Rainforest Balance Saç Kreminin ne kokusunu, ne yapısını ne de uygulanışını sevdim. Yağlı saçlar için hiçbir fonksiyonu da yok. Aksine saçta rahatsız eden bir yapısı var. Sonuç olarak kendisi tam bir para kaybı bence. İdddiasını yakalayamayan bir ürün kesinlikle.

Yorum Gönder