5 Mayıs 2014 Pazartesi

PURE BEAUTY CC KREM


Sadece +Watsons Türkiye'de satılan ve bir Kore kozmetik markası olan Pure Beauty'nin CC Kremi, bu markanın ilk denediğim ürünü oldu. Her ay mutlaka Watson's kataloğunu incelerim. Nisan ayında Pure Beauty CC Krem'de indirim olduğunu görünce hemen denemek istedim. +Watson's Neomarin mağazasından bu CC Kremi 21,90TL'ye aldım. Açıkçası fiyatının oldukça ucuz olması sebebiyle çok iyi performans beklemiyordum ancak beni çok şaşırttı. Bu CC Kremi tercih etmemdeki en büyük neden içerisinde Paraben, Lanolin ve Alkol olmaması. Hamilelik döneminde rahatlıkla kullanabildiğim ender ürünlerden biri oldu açıkçası. Hamilelik dönemimin dışında da özellikle Paraben içeren kozmetik ürünlerine karşı hassasiyetim var. Mümkün olduğunca Paraben içermeyen kozmetik ürünleri tercih ediyorum. Ancak ne yazık ki piyasada bu tip Parabensiz ürünleri bulmak çok kolay değil. Hele ki böylesine uygun fiyatlara.

Pure Beauty CC Krem'in diğer bir harika özelliği spf 30++ güneş koruyucu içermesi. Böylelikle ayrıca bir güneş koruyucu kullanmaya gerek kalmıyor. Malum hamilelik döneminde lekelerden korunabilmek için güneş koruyucunun ayrı bir önemi var.


Ben, Pure Beauty CC Krem'in en açık rengi olan "Ivory" rengini aldım. Açık olan ten rengimle çok uyumlu. CC Kremin rengi ise sarı alt tonlu doğal bir renk. Cilt rengimle çok iyi uyum sağladı. Özellikle hamilelik döneminde insan makyaj yapmaya vakit ayırmak çok zor olduğu için Pure Beauty CC Krem benim için hayat kurtarıcı oldu. Zira benim için 3 ü 1 arada bir ürün. Hem nemlendirici hem fondöten hem de güneş koruyucu.


Pure Beauty CC Krem'in içerisinde bulunan Bulgar Gül suyu sebebiyle olsa gerek çok da hoş bir hafif bir kokusu var. CC Krem'lerin başlıca özelliği cilt tonunu eşitlemek olduğu için Pure Beauty CC krem'de bu fonksiyonunu layıkıyla yerine getiriyor.

Pure Beauty CC krem'i kullanırken karma ve yağlı ciltlilerin çok dikkatli olması gerek. Zira içerisinde bulunan inci teknolojisi sebebiyle yüze parlaklık veriyor. Bu parlaklık eminim kuru ciltlerde çok güzel durur ancak yağlı ve karma ciltlerde çok parlaklık yapıyor. Ben bu parlaklık için +Bare Minerals in toz mineral pudrasını kullanıyorum. CC kremi uyguladıktan sonra toz mineral pudrayla üzerinden geçiyorum. Böylelikle CC Kremi hem sabitlemiş hem de parlaklığı önlemiş oluyorum. Böylelikle yüzümde yağlı bir görüntü yerine sağlıklı hoş bir ışıltı elde ediyorum.

Öte yandan sivilceye meyilli bir cildim olmasına karşın bu ürünü kullandığım sürece herhangi bir sivilce problemiyle karşılaşmadım.Yukarıdaki sol ilk resim cildimin makyajsız hali, gördüğünüz gibi cildimde renk eşitsizliği ve sivilce lekeleri var.
Ortadaki resimde Pure Beauty CC Krem uygulanmış halini görebilirsiniz. Yüzümdeki renk eşitsizliklerinin ve sivilce lekelerinin tamamı neredeyse kapanmış. Ancak burun çevremde yani T Bölgemde parlama yapmış.
En sonda sağdaki resimde ise Pure Beauty CC Krem'in üzerinde mineral toz pudra uygulanmış hali var. Parlama geçmiş ve cildim pürüzsüz gibi görünüyor.

SONUÇ OLARAK : Pure Beauty CC Krem son zamanlarda kullandığım en iyi ürün oldu. BB Krem'lerden daha çok kapatıcılık sağlıyor. Ürün 40 ml, birçok fondötenden daha fazla ürün var. Özellikle fiyatı dikkate alınırsa bu fiyata çok kaliteli bir ürün olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hamilelerin güvenle kullanabileceği nadir ürünlerden biri.Hiç yorum yok: