10 Temmuz 2014 Perşembe

GARNIER SAF& TEMİZ BB KREM İNCELEMEŞimdiye kadar birçok BB krem kullandım ancak Garnier'in hiçbir BB Krem çeşidini daha önce kullanmamıştım. Sivilceye meyilli bir cildim olduğu için açıkçası bu BB kremi görünce çok sevindim. Daha önce Maybelline Dream Pure BB Kremi kullanmış çok da memnun kalmıştım. Maybelline Pure BB Kremler ilgili yazıma bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 


Garnier'in Saf& Temiz BB Kremi özellikle sivilceli ciltler için geliştirilmiş. Bu nedenle Watsons rafında bu BB kremi görünce oldukça heyecanlanmıştım. Bu BB kremin içerisinde sivilcelere iyi geldiği bilinen salistik asit mevcut. 

Ayrıca bu BB krem Yağlı ve Karma ciltler için geliştirilen bir ürün olduğu için mat bir bitiş vaad ediyor.


Gelelim bu BB Kremle ilgili görüşlerime. Açıkçası bu BB krem benim hayatımda kullandığım en kötü cilt/makyaj ürünü desem abartmamış olurum herhalde. Zira hassa bir cildim olmamasına rağmen ilk defa bir cilt/makyaj ürünü yüzümü tahriş etti ve kaşıntıya neden oldu. Bu BB kremin içerisinde nasıl bir etken madde varsa cildimi tahriş edip kaşınmasına neden oldu. Bu BB kremi sürdüğüm anda yüzümde kaşınma başlıyor ve ta ki çıkarana kadar ne yazık ki geçmiyor. Bu BB kremin neden olduğu kaşıntı garip bir kaşıntı, hafif bir yanma gibi bir his veriyor. Hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. Öyle ki bu BB kremi yarım saat yüzümde zor tuttum  o kadar rahatsız etti ki hemen çıkartmak zorunda kaldım.
 

 Garnier Saf & Temiz BB krem yapı olarak oldukça koyu kıvamda, bir fondöteni andırıyor.

Öte yandan Garnier Saf & Temiz BB krem renk olarak da çok kötü. Yaz gelmesi sebebiyle Orta rengini tercih ettim. Zaten bu BB kremin sadece iki rengi var. "Medium" rengi yani orta ton çok fazla pembe alt tonlu. Yüzde inanılmaz yapay duruyor. Öyle ki bu BB kremi sürdüğümde annem "yüzüne ne sürdün? çok kötü görünüyor, git çıkar dedi."

Tek iyi yanı kapatıcılığının iyi olması ancak cildimi tahriş etmesi sebebiyle sadece iki kere kullanabildim. İlkinde belki başka bir nedenle olmuştur diye düşünüp ikinci sefer tekrar denedim ancak sonuç ne yazık ki yine aynı oldu.


Normalde ürünleri cildime uygulayıp blogumda öyle yayınlıyorum ancak bu BB krem yüzümü çok fena kaşındırdığı için yüzüme tekrar sürmek istemedim. Bu nedenle elime uyguladığım fotoğrafla yetinmek zorundasınız.

Sonuç olarak Garnier Saf & Temiz BB krem benim için tam bir fiyasko oldu. Verdiğim para da boşa gitti ne yazık ki.Watson's dan 22 TL'ye almıştım.

Hiç yorum yok: