16 Eylül 2014 Salı

ESSENCE PURE SKIN; EN ETKİLİ VE UCUZ SİVİLCE ÜRÜNLERİ Essence'i uluslararası sayfasında bu ürünleri çok önce görmüştüm ancak ne yazık ki Türkiye'de yoktu. Sonunda +essencecosmetics pure skin serisi tüm +Gratis lere gelmiş. Hemen denemek istedim, zira ürünlerinin neredeyse tamamının fiyatı 15TL'nin altında. Hatta SOS sivilce kurutucu ve jelin fiyatları 9 TL civarında.

Fiyatları bu denli uygun olduğu için bu ürünlerden çok büyük bir beklentim yoktu ancak beni çok şaşırttılar. Yıllardır reçeteli sivilce ilaçlarından tutunda, Vichy, Bioderma, La Roche-Posay, Yves Rocher ve Amerika'da yaşarken kullandığım sayısız drugstore markasının sivilce ürününü kullandığım ancak hiçbiri Essence'in bu ürünleri kadar etkili olmamıştı. Fiyatlarıda göz önünde bulundurulduğunda bu ürünler için mucizevi sivilce ürünleri diyebilirim.


 Ben bu seriden Essence Pure Skin SOS sivilce kurutucu, sivilce karşıtı jel ve sivilce karşıtı kremi  aldım.
Bu ürünleri yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Aşağıdaki fotoğraflardaki pure skin serisinin mucizevi etkilerini yüzümde görebilirsiniz.

                                            

 Bu ürünleri ilk gün kullanıp ertesi sabah kalktığımda aynada yüzümü görünce şok olmuştum. Özellikle SOS sivilce kurutucu ve sivilce karşıtı jelin etkileri inanılmaz.Hayatımda ilk defa kullandığım ürünlerin etkisini sabah kalktığımda cildimde gördüm. Bu ürünleri nasıl uyguladığıma gelirsek; 


   Fotoğrafta gördüğünüz gibi SOS sivilce kurutucu daksil gibi bir ürün. Bunu akşamları yatmadan önce sivilce ve sivilce lekelerimin üzerine uyguluyorum. Sabaha kadar yüzümde kalıyor. Sabah uyanınca yüzümü yıkıyorum.

Sabahları güne başlamadan önce ise şeffaf sivilce karşıtı jeli problemli noktalara uyguluyorum.

Günün ilerleyen saatlerinde dışarı çıkacaksam hem tedavi edici özelliği olan hem de kapatıcı olarak kullanılan sivilce karşıtı kapatıcı kremi cildime uyguluyorum. Aşağıdaki fotoğrafta da kapatıcı kremin cildimdeki kapatıcılığını görebilirsiniz. Kapatıcının yoğun bir yapısı yok, sıvı hafif bir yapısı var.

Bu kapatıcının kötü yanı ise tek bir renginin olması. Mevcut rengi için "medium" tonda diyebilirim. Şu an için yazdan kalma hafif bronz tenime uygun, ancak kışın rengim açılınca bu kapatıcı bana koyu gelecektir.


Yalnız bütün sivilce ürünleri gibi bu ürünlerde ciltte kuruluk yapıyor buun için mutlaka gözenek tıkamayan ve yağsız yapıda bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak Essence Pure Skin ürünlerini sivilce problemi çeken herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Benim kullandığım en etkili ve en ucuz sivilce ürünleri oldu. Bakalım sizde beğenecek misiniz? Deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Yorum Gönder