12 Eylül 2014 Cuma

IKEA GULLIVER BEBEK KARYOLASI
Kızım üç buçuk ay önce dünyaya geldi ve o gelmeden önce nasıl bir beşik almam gerektiği konusunda çok kararsız kaldım. Sonunda Ikea'da karar kıldım.

İlk etapta daha küçük ve sallanan beşiklere baktım. Ancak bunları çok kısa bir süre kullanabileceğimi düşündüm. Öte yandan Park yataklara da bir türlü ısınamadım. Çok uyduruk geldiler açıkçası.

Bebek doğduğu andan itibaren yatak odasında olacağı için yatak odasına da sığabilecek bir şey almam gerekiyordu. Piyasada tüm özellikleri barındıran ve ölçüleri en uygun bebek karyolasını Ikea'da buldum. Üstelik fiyatı da oldukça uygun.


Bu bebek karyolasının en iyi özelliği boyutları 60 x 120. Piyasada satılan çoğu bebek karyolasının boyutları 180 x 140 civarında. Benim odam küçük olduğu için bu boyutlardaki bebek karyolaları benim odama sığmazdı.


Ikea Gulliver karyolanın 2 farklı seviyesi var. Biz şu an ilk seviyede kullanıyoruz. Bebek ayaklanana kadar da bu seviyede kalacağız. Daha sonra alttaki seviyeye ineceğiz.

Ikea Gulliver karyolanın diğer bir özelliği yanındaki kısımın çıkarılabiliyor olması. Yani bebeğim yürümeye başladığında karyolanın bir tarafındaki parmaklıkları çıkarıp, aparatını koyup normal yatak kenarı olarak kullanabileceğiz. Böylelikle kendisi rahatlıkla içeri girip çıkacaktır.

Bu karyolanın diğer iyi bir yanı çok hafif olması, rahatlıkla hareket ettirilebilir olması. Tek elle kenara çekebiliyorsunuz.

Bebeğim şu an üç buçuk aylık ve inanılmaz bir hızla büyüyor bu nedenle küçük bir beşik almadığım için çok memnunum. Uzun boylu bir bebek olunca beşik küçük gelebilirdi. Boyu şu ada 64 cm civarında yani karyolanın yarı boyunu üç buçuk ayda geçmiş durumda.

Bu bebek karyolasının tek eksi yanı olabilecek şey sallanmaması, bu açıdan uykusu hafif bebekler için zor oluyor.Bu açıdan sallanmayan beşik almadığıma pişmanım.

Karyolanın içerisindeki yatağı da Ikea dan aldım ve çok memnunum. Hem oldukça kalın hem de sert. Bebek içine gömülmüyor.Rahatlıkla yüzükoyun uyuyor.
Ama beşiği ikinci seviyede kullandığımızda çok alçak oldu. Neredeyse yerde yatıyor gibi. Koyup almak da çok zor . Çok eğilmek gerekiyor. Bu yüzden ikinci seviyede benim kızım kendini hiç rahat hissetmedi. Şimdi beşik boşta duruyor.İçine sadece oyun için giriyor.

Uyku setini ise hepsiburada.com dan aldım. Cibinliği ise gittigidiyor.com dan aldım. Cibinlik gerçekten önemli özellikle yaz bebekleri için şart bence. Yazın sivrisinekler baş belası olabiliyor. Cibinliği çekince hiç endişe etmeme gerek kalmıyor.

+IKEA USA  Gulliver bebek karyolası 279 TL. Bu arada kurulumu da çok kolay.
Ikea Vyssa Skönt bebek yatağı 139 TL
Babyhope Prenses uyku seti 110 TL ( +Hepsiburada.com)
Medybebe cibinlik 35 TL ( +GittiGidiyor.com)
Not: Benim kızım bu beşikte 3. ayından yani diş ağrıları başladığından beri yatmadı. Şimdi benimle birlikte uyuyor. Böylece beşiği neredeyse boşa almış olduk.

Yorum Gönder