24 Kasım 2014 Pazartesi

LA ROCHE-POSAY EFFACLAR VE EFFACLAR K İNCELEME




La Roche-Posay'in en popüler ürünlerinden ikisini bu yazımda inceleyeceğim. Eczaneden kampanyalı almıştım. Effaclar K alana Effaclar temizleyici hediyeydi. Bu sayede ikisini de  kullanma fırsatım oldu.


Şahsen ben köpüren temizleyicileri seviyorum. Sanki daha iyi temizliyorlarmış gibi geliyor bana. Effaclar yüz temizleme jeli köpüren bir temizleyici değil o nedenle ben pek sevemedim. Öte yandan bu temizleyici sivilcelerim için almıştım ancak hiçbir faydasını göremedim. Gratis ya da Watson's da satılan temizleyicilere göre çok da farklı değil. Ayrıca cildimi de biraz kuruttu gibi geldi bana.
Sonuç olarak Effaclar yüz temizleme jeli benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Effaclar K'yı bir arkadaşıma dermatolog tavsiye etmişti. Özellikle gözenek problemi olanlara veriyorlarmış. Benim gözenek problemim yok ancak sivilce lekesi problemim var. Cilt katmanlarını soyduğu için temiz bir cilt vaat ediyor. Ancak ben Effaclar K'nın hiçbir faydasını görmedim. En sonunda pes edip kalanını arkadaşıma verdim. Gözenek problemi olanlarda işe yarar mı bilemem ama sivilce lekelerine hiçbir etkisi olmadığı kesin.

Hiç yorum yok: