12 Kasım 2014 Çarşamba

PHYSICIANS FORMULA SUPER BB POWDER İNCELEME


Uzunca bir aradan sonra herkese Merhaba,
Bebek ve iş koşuşturmacasının içinde nihayet bloga vakit ayırabiliyorum. Physicians Formula markasının ne kadar çok sevdiğim ve blogumda sık sık bu markanın ürünlerini yazdığım malum. Bu yazımda yine bir PF ürünü ile karşınızdayım.

PF'nın Super BB pudrasını yazın almıştım. Özellikle yaz aylarının sıcağında kremsi ürünleri terlemekten kullanamadığım için genellikle pudra ürünleri tercih ediyorum. Hassas bir cildim olduğu içinde ürünlerin içeriklerine çok dikkat ediyorum.

Bu pudranın en güzel yanı ise BB Pudra olması yani BB Krem de bulabileceğiniz tüm özelliklerin bu pudrada olması. Bu pudranın özellikleri SPF 30 içermesi, gözeneklerin görünümünü azaltması, cilt tonunu eşitlemesi. Bunların haricinde bu ürünün 10 tane etkiyi bir arada barındırdığı iddiası var ancak bu tabii ki mümkün değil.


Özellikle yaz ayları için benim bu üründe en çok sevdiğim şey SPF 30 güneş koruyucu içermesi. Böylece ayrıca güneş koruyucu kullanmak zorunda kalmıyorum.

Yapı olarak pudranın içerisinde minik ışıltılar var ancak bunlar kesinlikle sim değil. Özellikle yazın ciltte bu ışıltılar çok hoş ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

Pudranın yapısı oldukça iyi ince çizgilere dolmuyor. Mimik kırışıklıklarını daha da kötü göstermiyor. Kapatıcılık bakımından da beni oldukça memnun etti. Zira yüzümdeki sivilceleri ve sivilce lekelerini tamamen kapatmasa da oldukça iyi bir kapatıcılık seviyesi sağlıyor.


Bu pudranın iki kötü yanı var. Birincisi çok ucuz bir plastik kabı var. Benimkinde pudranın olduğu kısım çıkıyor. Daha adi bir ambalaj yapılamazdı herhalde.

O'nun dışında ne yazık ki sadece iki tane renk seçeneği var. Bende açık tonu olan Light/Medium var. Ki ben bunu ancak yazın ve yaz sonrası dönemde kullanabiliyorum. Kışın kesinlikle cildime koyu olacak.

Pudra renk olarak daha çok pembe alt tonlu bu nedenle herkes de güzel durmayabilir.Pudranın kapatıcılığını arttırmak için ben Bare Minerals'ın bu  primer ını kullanıyorum. Beni iş çıkışına kadar idare ediyor. Tek başına kalıcılığı iyi değil.

                                                  Ağız ve yanak bölgemdeki sivilceleri oldukça iyi kapatıyor ancak dediğim gibi full bir kapatıcılık sağlamıyor. Esasen PF'nın Super BB kremi ile kullanılması tavsiye ediliyor. Tabii ki BB kremle kullanılırsa tam kapatıcılık sağlar.

Ama bu BB kremin içerisinde minik ışıltıların cilde verdiği canlılığı çok sevdim. Öte yandan bu pudranın diğer PF ürünleri gibi Paraben-Free, Non -Comodegenic, Fragrance -Free olması tabii ki hassas cildim için tercih sebebim oldu. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir ürün. Özellikle hassas ciltler için.

Yorum Gönder