13 Ocak 2015 Salı

BEBEK NASIL TAŞINMALI? ERGO BABY
Ergo Baby'le tanışma hikayemizi anlatayım efendim. Geçen yaz kızım doğduktan iki ay sonra uçağa binmemiz gerekti. Bu seyahatte kızımla ikimiz yalnız olacaktık. Haliyle bir yanda bavul taşımam diğer yanda da bebeği taşımam gerekecekti. Havaalanlarında bebek arabalarını attıkları için çoğu kez bebek arabalarının kırıldığını duydum. Hatta Demet Akalın'ın bebek arabasını bile kırmışlar :)

Bu nedenle uçak seyahatimizde bebek arabasını yanıma almak istemedim. Alternatif çözümler için araştırmaya koyuldum. Sling lerin çok popüler olduğunu gördüm ama bana sarma olayı zor gözüktü.  Mei Tai modelinin kollarımı ağrıtabileceğini düşündüm. Bir de görüntü olarak hoş gelmedi.Bebek büyüdükçe kollarımın ve belimin ağrıyabileceğini düşündüm. Zira bel fıtığım var.

Nihayetinde araştırma yaparken ergonomik kanguru diyebileceğimiz Ergo Baby e denk geldim. Ve gerçekten iyi ki almışım dedim.


Ergo Baby nin içinde bebek size temas ediyor arada herhangi bir şey yok. Bebeğin bacaklarını açarak kucağınıza alıyorsunuz. Bebeğin bacakları yanlardan sarkıyor. 
Ancak benim kızım henüz iki aylık olduğu için ben bacaklarını açmadan bacaklarının arasına oyuncak küçük bir peluş koyup  oturtturdum. Gayette rahat etti. Bu pozisyonda anne karnındaki şeklindeydi. İçine konulan bir aparatı varmış ama ben bebek çabuk büyüyeceği için tercih etmedim. Bebeklerin bacaklarını açarak oturtma şekli en iyi 5. aydan sonra oluyor. Bebek rahatça bacaklarını açtığı için çok da rahat ediyor. 

Alışveriş merkezlerinde ya da başka yerlerde benim kızım bebek arabasında sıkılıyor ama Ergo Baby'de benim kucağımda etrafa bakmaktan çok mutlu oluyor. 


Alt kısmındaki siyah şeritli kısmı belime takıyorum. Kollarımı geçirip arkadan klipsliyorum. Benim için de inanılmaz rahat. Sahilde yürürken takıyorum. Bir saat yürüsem bile ne kollarım ne de belim ağrıyor. Omuz kısımlarında oldukça kalın süngerler var. 


Kızım şu anda 8 aylık ve yaklaşık 9 kilo.  Benim için en rahat taşıma yöntemi hala Ergo Baby. Araştırma yaparken Mandula ve Boba markasına da denk gelmiştim. Ancak fiyat olarak Ergo Baby daha makul olduğu ve özellikle Amerika'da popüler olmasını da göz önünde bulundurarak Ergo Baby'i tercih ettim.

Bebek içinde ergonomik olması, fizyolojik yapısına zarar vermemesi benim için en önemli unsurdu. Kızım ilk kullandığımız günden bugüne çok rahat ediyor. Yalnızca yazın çok sıcak havada teninize temas ettiği için çocuğu bunaltabiliyor. Tek eksi yanı bu sanırım.

Evde iş yaparken bile Ergo Baby'i tercih ediyorum. Çalıştığım için kızıma kayınvalidem bakıyor. Boyun fıtığı var. Kollarında uzun süre kızımı taşıyamıyor. Ergo Baby'i O'na da öğrettim. Kayınvalidem Ergo Baby'nin  rahatlığı karşısında çok şaşırdı. Bir yere gideceğimiz zaman Ergo Baby'le ben taşırım torunumu diyor. Bu nedenle kesinlikle tüm annelere Ergo Baby'i tavsiye ediyorum.

Ben Ergo Baby'i sanal pazardaki bir satıcıdan 220 TL'ye almış. +AnneysenHiç yorum yok: