16 Nisan 2015 Perşembe

KURU CİLTLER İÇİN EN İYİ CC KREM (GIORGIO ARMANI LUMINESSENCE CC KREM)

Bu aralar çalışkan bir blogger ım. Bugün size son zamanlarda günlük olarak kullandığım ve çok beğendiğim bir üründen bahsedeceğim. Akasya'daki Sevil'e Armani Luminous Silk Fondöten almaya gitmiştim. Mağaza çalışanı fondöteni yüzüme uyguladı bütün blogger ların bahsettiği o ışıltıyı yüzümde göremedim, hayal kırıklığına uğramıştım açıkçası. Hatta Armani Luminous Silk Fondöten ince yapılı sıradan bir fondöten gibi geldi. Belki benim cildim kuru olduğu için herhangi bir ışıltı vermedi cildime. 

Kararsız bir şekilde etrafa bakarken önümde duran bu CC kremi farkettim. Makyözden yüzümün yarısına bu CC kremi uygulamasını istedim. Yüzümde Armani  Luminous Silk Fondöten'de bulamadığım ışıltıyı bu CC kremde buldum. Çok güzel nemlendirip doğal bir ışıltı veriyor cilde. Neyse sonunda Sevil'den bu CC Krem'i alıp çıktım. İyi ki öyle yapmışım. 

Ben günlük makyajda önemli bir toplantım yoksa fondöten tercih etmiyorum daha hafif yapıda BB krem ya da CC krem tercih ediyorum. Ancak şimdiye kadar hem renk hem kapatıcılık hem de içerik olarak istediğim gibi bir CC krem ya da BB krem bulamamıştım. Taki Armani'nin bu CC kremiyle tanışana kadar. 


Bendeki rengi "1" numara. Cilt rengimden biraz açık ama kış için çok ideal bir renk benim için. Normalde BB krem ya da CC kremlerde bu kadar açık renk olmaz. Ben ilk defa bu kadar açık renkte bir CC kremle karşılaştım. Renk olarak hem sarı hem de pembe alt tonlu nötr bir renk. Bu nedenle tenimde çok doğal duruyor. Cildimin gün boyu nefes almasını istiyorum. Bu ürün tam da böyle.


Günlük kullanım için ideal zira içerisinde SPF 35 var. Kendisi antiosidan ve cildi besleyici yağlar barındırıyor. Nemlendirme özelliği oldukça yüksek.  Ancak çok hafif bir yapısı var. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kapatıcılığı ince yapılı bir fondöten gibi, ancak renk tonunu eşitleyip, sivilce lekelerinin kırmızılığını, göz altımdaki morlukları ve yüzümdeki renk eşitsizliklerini kapatıyor.  Fotoğraflarda belli olmamış ancak cilde hoş, canlı, sağlıklı bir ışıltı veriyor. Ama simli gibi ya da yağlı gibi kötü bir parlaklık kesinlikle değil. Benim günlük kullanımda vazgeçilmezim oldu. Hem nemlendirici, hem fondöten hem güneş koruyucu bir arada. Her sabah işte bunu uygulayıp göz altlarıma ve sivilce lekelerime bölgesel olarak kapatıcı uyguluyorum. Yüz makyajım bundan ibaret. 

İsterseniz fondötenin altına baz olarak da kullanabilirsiniz.

Bu CC kremin kokusu var. Bence kötü bir koku değil ancak bazıları hoşlanmayabilir. 
Şimdiye kadar neredeyse hiçbir yüz ürününü bitince tekrar almadım ama Armani Luminessence CC Krem kesinlikle tekrar tekrar alacağım günlük makyajımın vazgeçilmez bir ürünü. Fiyatı 120TL'idi. Bir CC krem olarak fiyatı fazla gelebilir ancak ince yapılı bir fondöten, güneş koruyucu ve nemlendiriciyi bir arada barındırıldığı gözetilirse ucuz bir ürüne bile olabilir. 

Bu ürünü denediyseniz fikirlerinizi aşağıda yorum bölümünde benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Yorum Gönder