15 Nisan 2015 Çarşamba

TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN EN İYİ FONDÖTEN


Bir sürü fondöten kullanmış biri olarak şimdiye kadar hiçbir fondötene en iyi fondöten demedim. Çünkü fondöten konusunda tatmin olmam çok zor. Taki Shiseido Future Solution LX Total Radiance Fondötenle tanışana kadar. Kendisi Shiseido'nun Future Solution LX cilt bakım serisinin bir ürünü. Ne yerli  ne de yabancı bloglarda bu fondötenle ilgili yazı olmamasına o kadar şaşırdım ki. Bu kadar harika bir üründen nasıl bahsedilmez?

Ben kendisine kısaca kavonozdaki mucize diyorum. Nemlendirici gibi bir cam kavonozun içerisinde. Kendi spatulası var. Bu spatula yardımıyla fondöteni kavonozdan alıp uyguluyorsunuz.
 Aşağıda uygulama öncesi ve sonrası fotoğrafları göreceksiniz. İnanılmaz harika bir fondöten. En harika özelliği çok yakından bile cildinizde fondöten var mı yok mu ayırt edilememesi. Arkadaşım ilk defa sürdüğünde "suratına naptın, harika görünüyor" dedim. Dibine kadar girdiğim halde yüzünde fondöten var mı yok mu anlayamadım.

Kapatıcılığı oldukça yüksek. Kusurlu bölgeleri çok güzel kapatıyor. Ama asla maske gibi durmuyor. Çizgi ve kırışıklıklara dolmuyor hatta çizgi ve kırışıklıkları belirsizleştiriyor. Gözenek görünümünü harika bir şekilde kapatıyor. Aşağıdaki fotoğraflarda çok net göreceksiniz.

Diğer harika bir özelliği cildinize inanılmaz güzel harika bir ışıltı veriyor. Ama öyle simli gibi parlak bir ışıltı değil. İnanılmaz doğal sanki içten gelen bir ışıltı gibi. Ayrıca içerisinde SPF 15 koruyucu var.

Kalıcılığı çok iyi. Akşam işten eve gittiğimde fondöten hala yüzümde çok güzel bir şekilde duruyor oluyor. Tüm cilt tiplerine uyacak çok güzel bir fondöten. Nemlendirme özelliği oldukça iyi. Sanırım tek kötü yanı fiyatı yaklaşık 320 TL. Gerçi bu performansta bir fondötenin ucuz olması düşünülemez. Ama fiyatını sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum.  Ben Akasya Sevil den almıştım.
 Fotoğrafları özelliklle yakın plandan aldım ki gözenekleri ve ince kırışıklıkları ne denli nötr hale getirdiğini ve ciltte nasıl fondöten yokmuşçasına durduğunu görün istedim. Daha önce YSL, Armani ve Dior fondötenler kullandım ama hiç bu kadar doğal olup da yüzü çok güzel gösteren bir fondöten görmedim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum Gönder