11 Temmuz 2015 Cumartesi

HAZİRAN 2015 FAVORİLERİ VE ÇÖPLERİ

Artık yeni biz yazı dizisi ile karşınızda olacağım. Her ay severek kullandığım ürünleri ve beni aldığıma pişman eden çöpe gidecek olan ürünleri sizinle paylaşacağım. İşte ilki;1.SKINDINAVIA makyaj sabitleme spreyi
2. VASELINE Sprey Nemlendirici (Sarı kutu)
3.LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS XL Renkli Güneş Kremi
4.YVES ROCHER Çok Amaçlı Fırça
5. BECCA Shimmering Skin Perfector (TOPAZ)
6.SEPHORA CC KREM


1.SKINDINAVIA makyaj sabitleme spreyi:

Benim için bir yaz vazgeçilmezi. Özellikle sıvı fondöten, BB veya CC kremlerde inanılmaz etkili.Yaz sıcağında terlemeye karşı inanılmaz bir sabitleme özelliği var. Nemlendiriciden sonra yüzüme sıkıyorum bir de tüm makyajım bittikten sonra sıkıyorum. Uhu gibi makyajı yüzüme yapıştırıyor.


2. VASELINE Sprey Nemlendirici (Sarı kutu)
Bu nemlendirici gerçekten çok güzel, sprey şeklinde olması uygulamayı kolaylaştırıyor. Çokda güzel nemlendiriyor. Kolay emiliyor. Hoş bir kokusu var. Ben bu nemlendiriciyi en çok otobronzlaştırıcı uygulamadan önce tüm vücuduma sıkıyorum.
3.LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS XL Renkli Güneş Kremi
İşte yazın hergün kullandığım ürün. Aslında kuru bir cildim olmasına karşın yazın terlemeye karşı matlaştırıcı etkili güneş kremlerini tercih ediyorum. Bu güneş kreminin su gibi akışkan bir yapısı var. Çok hafif yüzde ağırlığını hissetmiyorsunuz. Renkli olduğu için beyaz bırakma gibi bir derdim olmuyor. Yüzümü yağlı yağlı yapış yapış yapmıyor. Oldukça memnunum.4.YVES ROCHER Çok Amaçlı Fırça
Aslında bildiğimiz klasik Stippling fırça gibi ancak kılları farklı uzunlukta. Siyah kıllar kısa ucu beyaz olanlar uzun. Yumuşacık bir fırça. Real Techniques Stippling fırça dan çok çok iyi. Krem allık ve BB krem, CC krem uygulama kullanıyorum. Bence çok iyi bir fırça.


 5. BECCA Shimmering Skin Perfector (OPAL)
İşte tam bir yaz ürünü.Bu likit bir parlatıcı. İster makyaj altına isterseniz de fondöten sonrası üst yanaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ben dekolte bölgemede uyguluyorum. Bronz tende harika duruyor. Becca öyle bir parlatıcı yapmış ki sanki makyaj değilde içten gelen parlaklık. Adeta bir Tanrıça bigi parlıyorsunuz. Çok bereketli bir ürün.


6.SEPHORA CC KREM
Ben bu CC Kremi kışın almıştım. O zaman tenime çok koyu kalmıştı ama şimdi yazın bronzlaşınca rengi tam oldu. Kapatıcılığı çok yüksek değil ama yazın cilt tonumu eşitlemek için yeterli. Nemlendirme özelliği oldukça yüksek bu nedenle üzerinden transparan bir pudrayla geçiyorum mutlaka.


Evet şimdi gelelim bu ay beni üzenlere;

1. VASELINE Sprey Nemlendirici Kakaoulu (Kahverengi kutu)
2. LOREAL Likit Ruj
3.PASTEL Kaş Kalemi

 1. VASELINE Sprey Nemlendirici Kakaoulu (Kahverengi kutu)
Bu nemlendiriciyi alırken çok umutluydum Kakaolu olduğu için çok güzel kokacağını ümit ediyordum ancak öyle olmadı. Bu sarı olan gibi değil. Çok kötü bir kokusu var. Tam bir kötü şurup kokusu. Zorla bitsin diye kullanıyorum. Kesinlikle biter birmez zevkle çöpe atacağım.2. LOREAL Likit Ruj
Loreal'in bu ruj/parlatıcısının rengine vurulup almıştım. Nar çiçeği kırmızısı. Ancak yapısı çok kötü dudaklarımı garip bir şekilde yapış yapış yapıyor. Aslında kalıcılığı iyi ancak dudakta hiç hoş durmuyor. Hiç sevemedim.


3.PASTEL Kaş Kalemi: 
Aslında kalemin rengi çok güzel ancak yapısı çok kötü . Hiç rengi çıkmıyor. Kalemin ucu çok sert. Sürerken kaşlarım döküldü. Çöpe 

Hiç yorum yok: