25 Ağustos 2015 Salı

EN FAVORİ SAÇ MAŞAM GINALLI MILANO SAÇ MAŞASI

Instagram da beni takip edenler bilir saçlarıma maşa yapıp Instagram da paylaşmıştım.

Hayatımın saç maşasını buldum galiba.

Evde iki tane klasik saç maşam var. Biri kalın diğeri ise ince. Ancak bir türlü saçlarımı yapmayı becerememedim. Bir sürü kötü denemeden sonra maşaları bir kenara fırlattım. Hep saçlarım lüle lüle oluyor istediğim havalı, hafif dalgalı saçı yapamıyordum. Açıkçası kuaförler bile beceremiyorlardı.

Neyse Çağlayan Adliye'sine gittiğim bir gün yemek için Cevahir AVM'ye gitmiştim. AVM de dolanırken bir saç standı gördüm. Kızın birinin saçlarına maşa yapıyorlardı. Bir baktım benim istediğim doğal dalgalar. Hemen maşayı incelemeye gittim. Mandalsız, konik saç maşasıymış. Gerçekten çok güzel bir şekil veriyor. Üstelik yapması da çok kolay.Maşa, konik saç maşası yani kalından inceye doğru gidiyor. 25MM-19MM ölçülerinde maşanın ölçüsü. Bence  gerçekten havalı güzel dalgalar yapmak için çok güzel bir ölçü. 

Kutunun içerisinde ısı geçirmez bir eldiven bir de uygulama gösteren bir CD çıkıyor. Açıkçası CD ye hiç bakmadım. Eldiven ısıdan korumak için gerçekten çok işe yarıyor. 

Bu maşasnın en sevdiğim tarafı kullanımı pratik yani ben bile yıllar sonra maşayla saç yapabiliyorsam herkes rahatlıkla yapar. Üstelik klasik mandallı maşalar gibi değil. Hemen şekil veriyor saça. Bütün saçlarımı yapması sanırım 15 dk sürmüştür. Daha kalın tutamlar alırsanız daha rahat dalgalar oluyor ve daha kısa sürüyor. Saçlarımda zarar görmemiştir. 

Kısacası şiddetle maşa arayışında olanlara tavsiyemdir.Fiyatını tam hatırlamıyorum ama 200 TL civarı olması lazım. Düzleştiricsini de denemek istiyorum şimdi. +Ginalli Milano 

Hiç yorum yok: