29 Ağustos 2015 Cumartesi

NOTTE MATTEMOIST LIPGLOSS İNCELEMEMerhabalar,
Bu yazımın konusu son zamanlarda beğenerek kullandığım Türk markasının bu likit rujlarından bahsedeceğim.

Note Mattemoist Lipgloss lar, her ne kadar Note bunları lipgloss olarak açıklamış ama bana göre likit ruj ürünler. Son zamanlarda Anastasia Beverly Hills ve Kat Von D gibi markalar mat likit rujlar çıkardı ve bir fenomen oldular. Bende de bu rujlardan var. Bir sonraki yazımda onlara yer verebilirim.

Gelelim bu likit rujlara. Pigmenteasyonları çok güzel, fırçasını bir kere çıkarıp sürmeniz yeterli oluyor. Daha koyu durması için  ikinci katı sürüyorum ben. Ama öyle kat kat sürmeyi gerektirmiyor. 

Öte yandan her ne kadar mat denilmişse de yukarıda bahsettiğim yabancı mat markaların rujları gibi bir matlıkları yok. Yarı saydam bir matlık. Kurutmuyor. Dudaklara yumuşacık bir his veriyor. Nemlendirme özelliği çok yüksek.                                       
                                    

Ben açıkçası ilk defa bir Türk markasının ürünün bu kadar çok beğendim. Bu arada bu rujlar benim ilk kullandığım +NOTE Cosmetics ürünlerim. Açıkçası hem performansından hem de yapılarından hem de renklerinden çok etkilendim.

Kalıcılıkları da çok iyi. Dudaktan ucup gitmiyor. Örneğin yemek yedikten sonra sadece dudakların orta kısmından biraz çıkıyor. Küçük bir dokunuş yenilemek için yeterli oluyor.
401 pembe bej alt tonlu bir nude renk. bence Mac honeylove alternatifi


402 sıcak alt tonlu koyu pembe 403 soğuk alt tonlu bir koyu pembe, 

402 ve 403 doğal dudak rengine çok yakın renkler, "dudaklarım ama daha iyisi" gibi renkler. Ben bu üç renginde günlük kullanımda bayıla bayıla kullanıyorum.Umarım Note yakın zamanda Anastasia Beverly Hills ve Kat Von D gibi tamamen mat kalıcı rujlardan çıkarır. 

Note mat rujları Rossman'dan tanesi 24 TL ye aldım. Bu kaliteye fiyatlarının oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. Hazır okul sezonu yaklaşırken öğrenci ve iş hayatına yeni atılan arkadaşlara bütçenize uygun tavsiyem olan rujlardır. 
Hiç yorum yok: