16 Eylül 2015 Çarşamba

2015 AĞUSTOS FAVORİLERİ VE ÇÖPLERİ


Eylül ayının ortasına gelmiş olsakda yaşanan olaylar sebebiyle bloga yazı koymak istemedim.
Bu ay favorilerimde her çeşit ürün var sanırım. Öyleyse sırayla başlayalım.Kızıma hamileyken paraben içermeyen şampuan arayışına girmiştim.Öte yandan normalde de silikon içermeyen şampuanlar tercih ediyorum. Zira silikon saçı ağırlaştırıyor. Ama sülfat içermeyen şampuanlarsa benim saçıma iyi gelmiyor, adeta saçımı kazık gibi yapıyor.
Rossmann da dolaşırken bu şampuanı gördüm. Hem paraben hem de silikon içermiyor. Üstelik fiyatı 4,90 TL gibi inanılmaz ucuzdu. Normalde bu özellikteki şampuanların fiyatları neredeyse 30 TL lerden başlıyor. Bense hemen alıp denemeye karar verdim. Çok da memnun kaldım. Fiyatının çok çok üzerinde performansı var. Bütün yaz kullandığım tek şampuan. Saçı ağırlaştırmıyor, yağlandırmıyor. 


Son zamanlarda kullandığım ve en sevdiğim ürün sanırım bu. Ben vücudum için otobronzlaştırıcı kullanıyorum. Uygulama yapmadan önce de vücuma peeling yapıyorum. The Bath and Body Works'ün bu peeling i bir harika, süper ötesi. Birincisi muhteşem bir kokusu var. Kendimi koklamaktan alamıyorum.
İkincisi içerisindeki şeker parçacıkları oldukça iri olduğu için ölü deriyi çok iyi soyuyor.
Üçüncüsü uyguladıktan sonra tenime altın ışıltısı gibi bir ışıltı veriyor. Adeta tanrıça gibi oluyorum. Hele yaz için inanılmaz ideal. Bronz teninizde altın ışıltısı bir harika olacak. Mutlaka denemenizi tavsiye ettiğim bir ürün. Mac'in en sevdiğim ürünü diyebilirim. Mac Soft&Gentle. özellikle yazın bronz tenim için harika bir aydınlatıcı. Elimin en çok gittiği toz aydınlatıcı. Far olarakda kullanıyorum bazen.Tam kıvamında bir rengi var. Ne sarı ne beyaz tam ten rengi olduğu için çok seviyorum.


Boujois Bronzing BB Krem'i geçen yaz almıştım. Yazın ağır ten makyajı yapmayı sevmiyorum. Özellikle de tatilde hatta bütün yaz kullandığım tek ten ürünü diyebilirim. İlk sürdüğümde rengi çok korkutucu gelse de daha sonra renk çok homojen bir biçimde dağılıyor. Renk tonunu hafif eşitlemesinin dışında kapatıcılığı neredeyse yok. Ama nemlendirmesini ve verdiği bronz rangi çok seviyorum. Ancak marka bu ürünün üretimini durdurup yeni bir BB Bronzlaştırıcı ürün çıkarmış.


Bir çok kişi bu primer'ı Chanel'in bronzlaştırıcısının alternatifi olarak gösteriyor ama bence hiç de öyle değil. Ama muhteşem bir kokusu var. İnsanın yiyesi geliyor, harika bir çikolata kokusu var. Boujois bu ürünün de üretimini durdurmuş. 


Golden Rose Mineral Terrakota Pudra; Ben bu pudrayı Gratis kartımdaki puanlarla almıştım. İyi ki almışım. Yazın Bronzing BB Kremin üzerine tüm yüzüme uyguluyordum. Harika bir ışıltı veriyor. Tam bir tanrıça ışıltısı. Bence bu pudralar Hourglass Ambient Lightining pudraların alternatifi. Reng de bronz ten için bir harika sanırım 04 numarası. Kesinlikle tekrar alacağım bir ürün. Tek kötü yanı sanırım içerisinde Talk olması.
Evet yine bir Boujois ürünü. Boujois krem allık numara 05. Tam bir bronz allık. Bu allıkların kremde pudraya bir bitişleri var. Dokunduğunuzda krem allık ancak uygulayınca yapıları pudra gibi oluyor. Bronz ten için harika doğal bir renk. Çok severek kullanıyorum. Küçük ama çok bereketli bir ürün.


Laura Mercier'in bu ürünü pahalı aslında ama öte yandan içeriği itibariyle ekonomik bir ürün. Çünkü içerisinde hem gözaltı kapatıcısı var ki ben bayılıyorum hem de yüz için normal kapatıcısı hem de alt kısmında transparan sabitleyici pudrası var. Yüz için olan kapatıcısını hiç beğenmesem de gözaltı kapatıcısı ve transparan pudrası çok harika. Göz altlarına dolmuyor, nemlendiriyor ve çok güzel kapatıyor. Üstelik rengi de çok doğal duruyor. 


+Deborah Milano Türkiye 'nin özel bir koleksiyonun ürünü nu krem far. Ben yapısına, rengine, kalıcılığına bayıldım. Waterproof olduğu için yazın kullandığım tek fardı. Terleyen yüzümde saatlerce kaldı. Keşke kalıcı bir ürün olsa. Maybelline krem farlardan daha iyi bence, çünkü yapsı mousse (köpük) olduğu için yumuşacık. Hala kaldıysa mutlaka almanızı tavsiye ederim.Deborah Milano'nun yine aynı özel serisinden 03 numara ruj. Öncelikle şu ambalajının güzelliğine bakar mısınız, tam yazı çağırıştırıyor. Renk de tam bir yaz rengi. Rujun sürümü yumuşacık ve pigmentasyonu da çok iyi. Satin bir yapısı var. Dudakları çok güzel nemlendiriyor.
Bu da bu yaz kullandığım diğer rujum Revlon Ultra HD ruj, rengi çok güzel dudağa hafif dolgunlaştırıcı bir etki sağlıyor ve harika nemlendiriyor. Pigmentasyonu ve yapısı çok güzel.
Evet gelelim çöpe gitmeden önce son bir kez sahneye çıkan ürünlere. Gerçekten de ben bu yazıdan sonra bu ürünlerin hepsini çöpe atacağım. Parama yazık :(


Watson's Brightening Body Scrub; kısaca peeling yapmayan bir peeling. Tamam ucuz ama performansı gerçekten çok kötü. Çöpe


Aylardır banyonun bir köşesinde dura dura küflenmiş. BeeBeauty Vanilla&Cheesecake Peeling; İnanılmaz yağlı, kapağını bir açıyorsunuz her yer yağ oluyor. Aşırı baskın bir kokusu var. Şahsen bir tabak cheecake gibi kokmak da istemem yok yok kalsın, çöpe.


Yves Rocher Face Mist; yazın sıcağında beni ferahlatır diye almıştım bırakın ferahlatmayı yüzümü yapış yapış yapıyor, üstelik kokusu da kötü. Buzdolabına koyup denedim sonuç yine aynı. Çöpe yani.

Note Ultra Volume Maskara; Ben bu maskarayı ürün alışverişimde hediye olarak almıştım. Tamam hediye olması sebebiyle çok yüksek performans beklemiyordum ancak bu kadar da kötü olmasını beklemiyordum açıçası. İlk olarak ben hayatımda bu kadar büyük bir maskara fırçası görmedim. Küçük gözlerim ve kısacık kirpiklerim yanında çok gariban kaldılar. Ne bir uzunluk sağlıyor ne de hacim, hiç bir değişiklik yapmadı kirpiklerimde diyebilirim. Bir kere daha bile şans vermeyeceğim. Zaten bu plastik uçlu maskaraları hiç beğenmem. Çok başarısız bir ürün.

Bu ay ki favorilerim ve  çöp ürünlerim bunlar. Umarım sizlere bu ürünler hakkında bilgi verebilmişimdir. Sizlerinde bu ürünlerle ilgili yorumlarınız varsa aşağıda benimle düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Hiç yorum yok: